Європа не пустить на свій ринок більшість полтавських товарів

ПОЛТАВА
28.10.2014, 13:12
Європа не пустить на свій ринок більшість полтавських товарів

Попри формальну відкритість європейського ринку, після підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС, якість полтавської продукції не дозволяє потрапити на полиці європейських магазинів.

Тільки 40% підприємств харчової промисловості Полтавської області пристосували свої потужності та технологічні процеси до нормативів Євросоюзу. Решта зі своєю продукцією не пройдуть сертифікацію, а отже не будуть допущені на ринки Єврозони.

Про це заявила полтавська спільнота виробників сільськогосподарської продукції.

Директор одного з полтавських сільгосппідприємств Олексій Бовдир, яке розташоване в Котелевському районі розповідає, що зараз його підприємство розглядає варіанти як вийти на європейський ринок. Підприємство сподівається налагодити вирощення екологічно чистої, так званої «органічної» продукції. Аграрій робить висновок, що це має бути замкнений в межах області цикл виробництва. Але проект знаходиться на початковій стадії.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації Сергія Фролова, адаптація до європейських норм виробництва «це не таке дешеве задоволення». Проблема полтавських аграріїв, каже чиновник, полягає в нестачі ресурсів для переобладнання своїх потужностей з переробки продуктів рослинництва.


Читайте також:
Загрозою для здоров'я відпочивальників визнали воду у Дніпрі та Сухому Кагамлику, яка не відповідає чинним санітарно-гігієнічним нормам.
11:54
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
вчора, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10 липня, 14:18
Виданню «Останній Бастіон» ніколи не була чужою людська біда.
10 липня, 12:18
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10 липня, 09:36