Created with Sketch.

Європейцям варто розглядати російську агресію як довгостроковий виклик

13 лютого, 08:26

Навіть за сценарію, коли Україна перемагає ресурсну федерацію московії, на континенті зберігатиметься загроза. КНР і США скористаються цим.

Відповідний невтішний прогноз на найближче майбутнє підготували та оприлюднили редактори американського видання The Foreign Affairs. Зазначається, що об'єднана Європа мусить якнайшвидше переглянути сценарії колективної оборони в разі, якщо США не прийдуть на допомогу у критичну мить.

Автори озвучують ще один ризик, якому, на жаль, приділяється мало уваги у більшості західних медіа. Йдеться про те, що за потенційного другого президентського строку Дональда Трампа американо-китайські відносини можуть досягти найнижчої точки за всю історію.

Це поставить європейські компанії, які працюють в обох юрисдикціях, у складне становище. Трамп може тиснути на європейців, щоби ті припинили будь-які економічні відносини із Пекіном, погрожуючи вторинними санкціями.

Також європейським лідерам треба готуватися до того, що новий американський президент закликатиме Європу блокувати китайські інвестиції у низці країн. Нагадаємо, що Трамп відомий своєю антикитайською риторикою.

Ще одна нетипова проблема другого терміну Трампа полягає у тому, що Європа має слабкий суверенітет у сфері цифрових технологій, таких як геолокація, супутниковий зв'язок, хмарні обчислення, конфіденційність даних і штучний інтелект. Європа дуже залежна від США у цих галузях.

А відтак, без співпраці із Вашинґтоном континент буде вразливим перед обличчям можливих збоїв, які може провокувати росія. Отже, крім військового фактора у Трампа є маса нетривіальних козирів, за допомогою яких він може нав'язувати Європі свої правила і робити її більш поступливою.

Тому чим швидше європейці почнуть готуватися до президентства Трампа, тим краще. З іншого боку, у Європи залишилося дуже мало часу, щоби відмовитися від китайського ринку і модернізувати цифровий сектор.

І при цьому потрібно не забувати про зміцнення власної обороноздатності, яка також вимагає значних фінансових вливань. Простіше кажучи, Європа перебуває у становищі, де в неї є менше року, щоби стати дорослою і самостійною.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що 45-й американський президент зараз ллє воду на млин Кремля. Свідомо чи ні, але від його слів та заяв програє весь Захід.

Читайте також
Слабкий Захід планує уникнути неминучої світової війни
Політика
Відсутність реакції на провокації РФ — свідома політика НАТО
Світ
Нові війни сучасності, або до чого має бути готовим людство
Опінії
Пентаґон стурбований зростанням впливу КНР і РФ в Арктиці
Світ
Україна мусить монополізувати фіно-угорську справу
Опінії
Важливо наближати перемогу України, а не говорити про мир із РФ
Війна