З’явилися докази розкішного життя генерала рф, який провалив вторгнення в Україну
Генерал ФСБ Петровський придбав нерухомості на сотні мільйонів. Як йому в цьому допоміг Сергій Курченко?
Глава Дев'ятого («українського») управління ФСБ генерал Володимир Петровський за обов'язком служби відповідав за вербування українських політиків напередодні повномасштабного вторгнення. Агентура ФСБ мала відіграти ключову роль у тому, щоб розколоти політичний істеблішмент у перші дні вторгнення — частина політичної еліти мала підтримати Кремль і стати новою владою в країні.
Задум провалився, «п'ята колона» не проявила себе, але на кар'єрі Петровського це не позначилося: він літає на бізнес-джетах і купує розкішні квартири, оформляючи їх на підставних осіб.
Головним спонсором генерала став український олігарх Сергій Курченко, який отримав ексклюзивний доступ до українських активів на окупованих територіях.
Про це йдеться у розслідуванні The Insider.
ФСБ-шник із бізнес-джетом
На початку липня в Петербурзі пройшло розкішне весілля — одружився український олігарх-утікач Сергій Курченко. У 2014 році, після початку війни, він перейшов на бік Кремля, влаштувався на Московії та за підтримки спецслужб почав вести бізнес на окупованих територіях. Серед почесних гостей були й відомі особи, наприклад, Ксенія Собчак та співачка Ірина Аллегрова.
Але один із гостей у Юсуповському палаці був мало відомий широкому загалу. Це перший заступник начальника Департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ Володимир Петровський, який очолює Дев'яте управління, що відповідає за Україну.
Що видний чекіст робив на весіллі олігарха?
Дев'яте управління займалося вербуванням в Україні місцевих політиків для формування «п'ятої колони», яка в момент повномасштабного вторгнення мала стати на бік Кремля.
Вербування, здавалося б, йшло успішно (про це The Insider розповість у наступній частині розслідування). Але тільки після початку повномасштабного вторгнення виявилося, що могутність агентурної мережі ФСБ, м'яко кажучи, перебільшена. Жодного розколу в українській еліті не сталося, рейтинг влади злетів до небувалих показників, а політики з «Опозиційної платформи» або втекли, або змінили свою колишню проросійську риторику.
Проте кар'єра Петровського не постраждала — навпаки, він зажив життям мільярдера, яке б ніяк не міг дозволити собі на офіційну чекістську зарплату.
Ось відео, де видно, як він та його родина летять на бізнес-джеті:
Як з'ясували розслідувачі, цей бізнес-джет належить Сергію Курченку. Колишній український, а нині російський олігарх надав свій літак родині Петровського, щоб ті змогли з комфортом повернутись із літнього відпочинку з Сочі.
Саме Курченку за активного сприяння ФСБ було дозволено розвивати бізнес на окупованих територіях України — у Криму (куди він, серед іншого, постачав нафтопродукти) та на Донбасі (звідки він вивозив вугілля). Російський бізнес боявся санкцій, а Курченку вже нема чого боятися, Україна оголосила його в розшук, і він охоче співпрацював із ФСБ.
Як куратор України від ФСБ, Петровський мав із Курченком давні зв'язки, і після втечі олігарха ці зв'язки, очевидно, лише зміцнилися. Свої нетрудові доходи Петровський інвестував у нерухомість, записуючи придбані квартири на підставних осіб. Спочатку він оформляв їх на родичів, але коли квартир стало значно більше, ніж рідні, почав використовувати свою українську агентуру з окупованих територій.
Кожному родичу по квартирі
У Петровського два сини: старший, Дмитро, працює в МЗС (був аташе в посольстві Московії в Камбоджі), молодший Валерій — у прикордонній службі ФСБ в аеропорту «Домодєдово».
Згідно з витоком даних користувачів сервісу «Яндекс.Еда», Дмитро Петровський замовляє доставку на дві адреси. Одна із них робоча: Москва, Смоленська-Сінна площа, 30, будівля 2 - це будівля Міністерства закордонних справ. Інша — домашня: Кочнівський проїзд, 4, корпус 2. Це ЖК бізнес-класу «Аеробус». Квартира (148 кв. м) коштує близько 50 млн рублів. У власності він має одну невелику квартиру на вулиці Академіка Корольова. Але жити на 75,2 кв. м синові високопоставленого співробітника ФСБ не надто солідно.
Молодший син Валерій Петровський разом із дружиною Елеонорою Калюжною живуть у 93-метровій квартирі у ЖК «Мічурінський». Тільки володіє нею не син генерала, а Володимир Володимирович Гринюк.
Гринюку 55 років, він громадянин Московії, але народився у Селидовому Донецької області. У лютому 2023 року Гринюк став співвласником ТОВ ТД «НТІ», котре веде бізнес на окупованому Донбасі. Компанія займається видобутком, переробкою та оптовими поставками каоліну з родовища «Біла Балка», розташованого за два кілометри на захід від села Трудове Волноваського району. Бізнесом із видобутку та торгівлі ресурсами на окупованих територіях, за даними The Insider, займається ФСБ.
Теща молодшого сина Петровського Ольга Калюжна має 286-метровий будинок у Краснодарі. Там же генерал оформив три квартири на свою матір, Петровську Валентину Миколаївну 1935 року народження. Щоправда, дві з них загальною площею 104 кв. м, що розташовані на 9-й Тихій вулиці, вона продала у 2021 році. Крім цього, мати генерала має свою стару квартиру на вулиці Монтажників і 59 га в АКХ «Львівське».
Також у Краснодарі є оформлені на тещу генерала три земельні ділянки та два будинки у селищі Тенгінка Туапсинського району. Що цікаво, площа кожного з будинків — 159 кв. м, що збігається з номером статті 159 Кримінального кодексу — «Шахрайство». Пенсіонерка Лариса Щербініна, яка стала власницею котеджів, раніше працювала у військовій частині № 96554.
У Краснодарському краї мешкає і рідний брат ФСБшника Сергій Петровський. Його зареєстровано у квартирі на вулиці Одеській. А його сина Вадима Петровського, тобто племінника генерала ФСБ, минулого року було призначено начальником поліції Геленджика.
Володимир Петровський не пройшов і повз тимчасово окупований Крим. Тут родина генерала отримала квартиру в ялтинському ЖК «Микитський палац». До пляжу від будинку Петровських йти пішки всього п'ятнадцять хвилин, на території нового комплексу передбачені спа-центр із сауною та басейном, тренажерний зал та ресторан. «Микитський палац» розташований на гірському схилі, і з усіх вікон головного фасаду відкривається чудовий краєвид на море.
Коштує ця квартира близько 15 мільйонів. Але оформляли її Петровські на підставних осіб – Дениса Мозгового та Дениса Куренця, громадян України з окупованих територій.
Підмосковну дачу Петровські записали на подругу сім'ї Аллу Валетову. Алла родом із Таджицької РСР, де генерал народився і проходив службу. Але відпочиває, згідно з наявними фото та відео, у котеджному селищі «Лісовий пейзаж 2» на території Нової Москви чомусь не Валетова, а родина Петровських у повному складі.
Факт того, що ця нерухомість належить їм, підтверджується і довіреністю на право управління майном на ім'я подружжя генерала. Вартість цієї заміської резиденції може досягати 100 млн рублів.
На себе генерал записав скромну дачу, у селищі Федотове по Дмитрівському шосе. Володіють Петровські й 125-метровою квартирою в московському ЖК «Азовський-2» — ще 30 млн у скарбничку активів.
Але в їх розпорядженні не тільки нерухомість — автомобілі Петровські полюбляють теж солідні. Сам генерал їздить на Range Rover і, щоб не оформляти його у власність, керує за дорученням. Адже особисто він уже має Toyota Land Cruiser 200. Дружина генерала Людмила Петровська придбала ще кілька років тому Volvo XC90 вартістю 4,3 млн, а у сина Дмитра — Audi Q7.
Генерал Петровський такий не один: раніше The Insider виявив дорогу нерухомість і в його начальника Сергія Бєсєди з 5-ї служби ФСБ. Вартість його будинків та квартир, як з'ясувалося, також вимірюється сотнями мільйонів рублів.