З прокуратури на евакуатор

ПОЛІТИКА
22 квітня, 17:04
З прокуратури на евакуатор

Ексгенпрокурор часів Порошенка Ярема та його заступник Даниленко займаються поборами на евакуаторах у Києві

У далекому 2007 році молода команда «космічного» мера Києва Леоніда Черновецького вигадала схему, яка приносила мільйонні доходи її винахідникам. Йдеться про евакуатори. Столичні чиновники прикривалися благою метою: звільнити місто від неправильно припаркованих авто, тим самих роблячи проїзд більш вільним. Черновецький давно перейшов на бік зла, але справа його продовжує жити. Хоча тепер вона наповнює кишені колишніх прокурорських товаришів.

Кожен киянин – чи то пішохід, чи то автовласник - точно міг бачити на вулицях столиці евакуатори з великими написами «Експрес-Т». Саме ці вантажівки найчастіше відвозять на штрафмайданчик автомобілі, припарковані з порушенням Правил дорожнього руху. В середньому разом зі штрафом, перебуванням на майданчику та перевезенням порушникові доводиться сплачувати близько 2000 гривень. При цьому до бюджету столиці надходить лише 340 гривень штрафу, а найбільша сума – 1200 грн – сплачується за послуги перевезення евакуатором і потрапляє до гаманця компанії-власника.

За підрахунками журналістів, один евакуатор відвозить сім-десять автомобілів за день та отримує від цього від 8000 до 12 000 гривень. Таким чином, за місяць тільки на одному евакуаторі можна заробити близько 300 000 гривень.

За даними Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, у 2023 році право на евакуацію автівок в Києві мали 8 підприємств. Серед них два комунальних, чотири приватних та два ФОПи.

З прокуратури на евакуатор_1

Найбільше евакуаторів у своєму автопарку має ТОВ «Експедиція 777» - 30 штук. Очевидно, що саме ця компанія і має найбільшу вигоду від евакуації транспорту в столиці. Утім, з’ясувалося, що це підприємство напряму пов’язане зі згаданим вище «Експрес-Т».

З прокуратури на евакуатор_3

ТОВ «Експрес-Т» було створене у 2010 році і перебуває під незмінним керівництвом родини Приймаків – Наталії Василівни Приймак, її чоловіка Олега Михайловича Приймака та сина Олександра Олеговича Приймака. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, підприємство наростило просто шалену виручку у 2023 році, незважаючи на воєнний стан і те, що деякий час евакуація автівок, що порушують ПДР, було заборонено. Також зазначається, що «Експрес-Т» має у власності 344 одиниці різного виду транспорту і ще 162 у користуванні.

З прокуратури на евакуатор_5

Олег Приймак до 2022 року був серед засновників ТОВ «Експрес-ВР», яке раніше мало назву ТОВ «Атлант Буд Девелопмент». Воно веде діяльність у сфері будівництва. У тому ж 2017-му бенефіціарами компанії були Валерій Резнік, Володимир Пальчик, ТОВ «Бізнес пропозиції» та ТОВ «Юрбізнес консалтинг».

З прокуратури на евакуатор_7

Своєю чергою Володимир Пальчик станом на квітень 2024 року був кінцевим власником (контролером) «Керрот Груп Бетон». А Валерій Резнік до грудня 2023-го був керівником цієї фірми. Зараз бенефіціаром є Владислав Данько, який також керує фірмою зі схожою назвою ТОВ «Керрот бетон» і ще однією – ТОВ «Твоя безпека 2022».

З прокуратури на евакуатор_9

Ці компанії хоч і мають різні юридичні адреси, але в них єдиний контактний телефон. Більше того, адреса вул. Мельникова (тепер Іллєнка), 12 – це віртуальний офіс, який використовується просто для реєстрації та отримання кореспонденції.

Ще одним учасником «Керрот бетону» був Артем Венгренюк, який у свою чергу зараз є засновником «Експедиції 777». Тієї самої, яка має найбільшу кількість евакуаторів в столиці і, відповідно, заробляє більше за інших.

З прокуратури на евакуатор_11

З прокуратури на евакуатор_13

Таким чином, евакуатори з написом «Експрес-Т» хоча й не мають прямого договору з КМДА на діяльність з евакуації автівок в Києві, але через підконтрольне їй «Експедиція 777» поповнюють кишеню одних і тих же осіб.

А тепер найцікавіше: хто ж насправді стоїть за згаданими компаніями і заробляє мільйони від евакуації автівок в столиці?

За даними джерела видання, Владислав Данько, який керує «Керрот бетоном», є штатним юристом, що обслуговує інтереси колишнього заступника Генерального прокурора Віталія Яреми – Анатолія Даниленка та його бізнес-партнера, ексдепутата Київради Геннадія Ільїна. «Керрот бетон» був серед тих компаній, які брали участь у будівництві ЖК «Ярославів град», який Даниленко та Ільїн збудували на місці Сінного ринку на Львівській площі.

Даниленко працював у Генпрокуратурі, коли її очолював Віталій Ярема. За цікавим збігом обставин, у 2008 році, коли Черновецький вирішив знову повернути евакуатори в столицю після нетривалої перерви, саме Ярема допомагав йому готувати відповідний наказ. Тоді Ярема був начальником київської міліції.

У 2009 році Віталій Ярема, перебуваючи на посаді начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ, анонсував підписання договорів із компаніями, які будуть виконувати евакуацію автомобілів у Києві. Від того часу схема роботи практично не змінилася. Кожного року в грудні КМДА підписує відповідні договори з компаніями, які виявили таке бажання. Жодних тендерів при цьому не відбувається, а основна сума заробітку, як тоді, так і зараз, надходить не до скарбниці столиці, а поповнює бюджет приватних компаній.

Джерело додає, що Ярема навряд чи зараз збагачується на евакуації автівок, цю сферу він віддав в управління Даниленка та Ільїна. Тому кожного разу, коли ви їдете забирати своє евакуйоване авто на штрафмайданчик, пам’ятайте, що 1200 гривень вашої сплати йдуть прямісінько до кишень цих двох товаришів. І у вас все ще є питання, звідки у колишнього прокурора та ексдепутата гроші на будівництво величезного житлового комплексу в центрі Києва?
 

Джерело: Антикор

Автор : Олена Добродій
Читайте також:
Кримінал
Йому загрожує до 12 років позбавлення волі в одній справі і ще до 12 років в іншій.
вчора, 16:38
Політика
Ухилянти несуть «повз касу» до 2 мільярдів доларів на рік, — Дмитро Наталуха
вчора, 10:24
Кримінал
Йдеться про власника групи компаній «Альтіс» Олександра Глімбовського.
19 липня, 18:29
Кримінал
СБУ проводило обшуки у будівлі міської ради. На місці працював відділ боротьби з корупцією.
19 липня, 17:13
Політика
Нещадна боротьба з корупцією, розгорнута в Україні в 2015 році, за 9 років коштувала платникам податків, щонайменше, 20 млрд грн
19 липня, 10:37
Політика
Журналісти знайшли земельну ділянку, придбану фірмою сина Гладковського у поселенні La Zagaleta
19 липня, 09:35