За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!

07.06.2023, 13:42
За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!
Фото: google

Головні винуватці — пестициди та добрива.

Приблизно 550 мільйонів птахів було втрачено із загальної популяції в Європі за останні 40 років. Це шокуюча статистика, яка говорить нам щось глибоке про розірвані відносини людства з природою.

Хімікати, які використовуються на фермах для боротьби з комахами та рослинами, які вважаються бур’янами, позбавляють багатьох птахів їхнього основного джерела їжі. Це є найбільшою причиною їхнього зменшення в Європі.

Науковці розглянули чотири основні джерела тиску на популяції птахів: інтенсифікація сільського господарства (вимірюється високим використанням пестицидів і добрив), кліматичні зміни, зменшення лісового покриву та урбанізація. Сучасні методи землеробства стали найбільшою причиною скорочення популяцій більшості птахів, особливо тих, які харчуються комахами та іншими безхребетними, як-от стрижі, жовті плиски та мухоловки.

У період з 1980 по 2016 рік чисельність звичайних птахів у Європі скоротилася на чверть. Але чисельність сільськогосподарських птахів за цей період скоротилася більш ніж удвічі. Також спостерігалося зниження чисельності як лісових птахів, так і міських мешканців, північних птахів, які віддають перевагу холоду, і навіть деяких південних видів птахів, які віддають перевагу теплу, хоча загальна тенденція в цій останній групі птахів полягає в постійному зростанні.

Одним із головних висновків дослідження є те, що велике використання пестицидів і добрив на фермах — найважливіша причина скорочення популяції птахів у Європі, включаючи Великобританію. Це не є великою несподіванкою – багато досліджень прийшли до такого висновку.

У нещодавній доповіді уряду Великої Британії встановлено, що втрата біорізноманіття разом зі зміною клімату становить найбільшу середньо- та довгострокову загрозу для внутрішнього виробництва продуктів харчування. Втрата біорізноманіття має наслідки для суспільства, що виходять далеко за межі зникнення видів.

Науковці дійшли висновку, що птахи в основному страждають від пестицидів і добрив через втрату їжі, хоча ці хімікати також можуть безпосередньо впливати на їхнє здоров’я. Пестициди призначені для знищення комах і безхребетних, якими харчуються птахи. Добрива змінюють те, які рослини ростуть у навколишньому середовищі, часто на шкоду різноманітним видам. Тваринам необхідна ця рослинність як їжа та притулок.

Потрібно, щоб уряди в усьому світі підтримували схеми землеустрою, які винагороджують дружнє до природи землеробство, наприклад, зобов’язуються залишати принаймні 10% сільськогосподарських угідь для природи, що, своєю чергою, допоможе підтримувати або навіть підвищувати врожайність ферм.

Читайте також:
Життя
Без жодних дозвільних документів спритні на руку ділки взялися забруднювати вітчизняну природу. Для них Україна — лише терен споживання.
14 січня, 20:31
Опінії
Рада прийняла закон, що дозволяє місцевим радам скасовувати охоронні зони об'єктів природно-заповідного фонду без громадського обговорення.
11 січня, 09:56
Життя
Влада окремих областей України на свій розсуд (і особистий зиск) вирішує долю народних багатств. Полтавщина серед тих, де нищать природу.
08 січня, 14:54
Життя
Міська влада Фукушіми вирішила розкривати імена мешканців, які неправильно сортують відходи. Там дуже серйозно ставляться до утилізації.
20.12.2024, 21:49
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16.09.2024, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04.09.2024, 21:49