За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!

07.06.2023, 13:42
За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!
Фото: google

Головні винуватці — пестициди та добрива.

Приблизно 550 мільйонів птахів було втрачено із загальної популяції в Європі за останні 40 років. Це шокуюча статистика, яка говорить нам щось глибоке про розірвані відносини людства з природою.

Хімікати, які використовуються на фермах для боротьби з комахами та рослинами, які вважаються бур’янами, позбавляють багатьох птахів їхнього основного джерела їжі. Це є найбільшою причиною їхнього зменшення в Європі.

Науковці розглянули чотири основні джерела тиску на популяції птахів: інтенсифікація сільського господарства (вимірюється високим використанням пестицидів і добрив), кліматичні зміни, зменшення лісового покриву та урбанізація. Сучасні методи землеробства стали найбільшою причиною скорочення популяцій більшості птахів, особливо тих, які харчуються комахами та іншими безхребетними, як-от стрижі, жовті плиски та мухоловки.

У період з 1980 по 2016 рік чисельність звичайних птахів у Європі скоротилася на чверть. Але чисельність сільськогосподарських птахів за цей період скоротилася більш ніж удвічі. Також спостерігалося зниження чисельності як лісових птахів, так і міських мешканців, північних птахів, які віддають перевагу холоду, і навіть деяких південних видів птахів, які віддають перевагу теплу, хоча загальна тенденція в цій останній групі птахів полягає в постійному зростанні.

Одним із головних висновків дослідження є те, що велике використання пестицидів і добрив на фермах — найважливіша причина скорочення популяції птахів у Європі, включаючи Великобританію. Це не є великою несподіванкою – багато досліджень прийшли до такого висновку.

У нещодавній доповіді уряду Великої Британії встановлено, що втрата біорізноманіття разом зі зміною клімату становить найбільшу середньо- та довгострокову загрозу для внутрішнього виробництва продуктів харчування. Втрата біорізноманіття має наслідки для суспільства, що виходять далеко за межі зникнення видів.

Науковці дійшли висновку, що птахи в основному страждають від пестицидів і добрив через втрату їжі, хоча ці хімікати також можуть безпосередньо впливати на їхнє здоров’я. Пестициди призначені для знищення комах і безхребетних, якими харчуються птахи. Добрива змінюють те, які рослини ростуть у навколишньому середовищі, часто на шкоду різноманітним видам. Тваринам необхідна ця рослинність як їжа та притулок.

Потрібно, щоб уряди в усьому світі підтримували схеми землеустрою, які винагороджують дружнє до природи землеробство, наприклад, зобов’язуються залишати принаймні 10% сільськогосподарських угідь для природи, що, своєю чергою, допоможе підтримувати або навіть підвищувати врожайність ферм.

Читайте також:
Економіка
Хвацькі на руку популісти-казнокради давно не цураються свого шкідництва. Наче сарана вони готують ґрунт для приходу окупантів із РФ.
07 липня, 16:31
Полтава
На екологічний проєкт виділять ж цілих пів мільйона гривень. Кошти виділено на умовах співфінансування з обласним бюджетом.
27 червня, 08:28
Полтава
Несанкціонований полігон для побутових відходів виявили на околиці Горішніх Плавнів. Правоохоронці розпочали досудове розслідування.
26 червня, 14:54
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23