За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!

07 червня, 13:42
За 40 років Європа втратила понад півмільярда птахів!
Фото: google

Головні винуватці — пестициди та добрива.

Приблизно 550 мільйонів птахів було втрачено із загальної популяції в Європі за останні 40 років. Це шокуюча статистика, яка говорить нам щось глибоке про розірвані відносини людства з природою.

Хімікати, які використовуються на фермах для боротьби з комахами та рослинами, які вважаються бур’янами, позбавляють багатьох птахів їхнього основного джерела їжі. Це є найбільшою причиною їхнього зменшення в Європі.

Науковці розглянули чотири основні джерела тиску на популяції птахів: інтенсифікація сільського господарства (вимірюється високим використанням пестицидів і добрив), кліматичні зміни, зменшення лісового покриву та урбанізація. Сучасні методи землеробства стали найбільшою причиною скорочення популяцій більшості птахів, особливо тих, які харчуються комахами та іншими безхребетними, як-от стрижі, жовті плиски та мухоловки.

У період з 1980 по 2016 рік чисельність звичайних птахів у Європі скоротилася на чверть. Але чисельність сільськогосподарських птахів за цей період скоротилася більш ніж удвічі. Також спостерігалося зниження чисельності як лісових птахів, так і міських мешканців, північних птахів, які віддають перевагу холоду, і навіть деяких південних видів птахів, які віддають перевагу теплу, хоча загальна тенденція в цій останній групі птахів полягає в постійному зростанні.

Одним із головних висновків дослідження є те, що велике використання пестицидів і добрив на фермах — найважливіша причина скорочення популяції птахів у Європі, включаючи Великобританію. Це не є великою несподіванкою – багато досліджень прийшли до такого висновку.

У нещодавній доповіді уряду Великої Британії встановлено, що втрата біорізноманіття разом зі зміною клімату становить найбільшу середньо- та довгострокову загрозу для внутрішнього виробництва продуктів харчування. Втрата біорізноманіття має наслідки для суспільства, що виходять далеко за межі зникнення видів.

Науковці дійшли висновку, що птахи в основному страждають від пестицидів і добрив через втрату їжі, хоча ці хімікати також можуть безпосередньо впливати на їхнє здоров’я. Пестициди призначені для знищення комах і безхребетних, якими харчуються птахи. Добрива змінюють те, які рослини ростуть у навколишньому середовищі, часто на шкоду різноманітним видам. Тваринам необхідна ця рослинність як їжа та притулок.

Потрібно, щоб уряди в усьому світі підтримували схеми землеустрою, які винагороджують дружнє до природи землеробство, наприклад, зобов’язуються залишати принаймні 10% сільськогосподарських угідь для природи, що, своєю чергою, допоможе підтримувати або навіть підвищувати врожайність ферм.

Читайте також:
Життя
Індійська столиця найдовше у році щільно оповита токсичним серпанком. Встановлено, що Нью-Делі є найбільш забрудненим містом на планеті.
05 листопада, 07:51
Життя
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
03 листопада, 06:59
Світ
2023-й стане роком надмірних промислових викидів і рекордної середньої температури на планеті. Рівень вуглекислого газу невпинно зростає.
19 жовтня, 21:52
Світ
США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.
12 вересня, 13:22
Світ
Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.
13 серпня, 09:11
Світ
Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.
05 серпня, 20:00