За членами оборонного комітету Європарламенту шпигували

СВІТ
21.02.2024, 18:38
За членами оборонного комітету Європарламенту шпигували

У їхніх телефонах виявили шпигунські програми.

Європейський парламент попросив членів підкомітету з питань оборони перевірити свої телефони на наявність шпигунського програмного забезпечення після того, як на двох пристроях були виявлені сліди злому.

Про це повідомляє Politico.

ІТ-служба Європарламенту повідомила, що членів і співробітників підкомітету з питань безпеки і оборони атакували атаковані програмним забезпеченням для спостереження.

Проблему виявили під час планової перевірки пристроїв на предмет кібербезпеки, тож причина, з якої на телефони могли встановити шкідливу програму, наразі незрозуміла.

«У даному геополітичному контексті і з огляду на характер справ, якими займається підкомітет з питань безпеки і оборони, особлива увага приділяється пристроям членів цього підкомітету і персоналу, який підтримує його роботу» – прокоментувала ситуацію заступниця речника Європарламенту Дельфіна Колард.

Інцидент стався на тлі підготовки Європарламенту до ймовірного іноземного втручання та кібератак під час виборів у червні цього року.

Аудит кібербезпеки Європарламенту наприкінці минулого року показав, що заходи захисту «ще не відповідають галузевим стандартам» і «не повністю відповідають рівню загрози», яку становлять кіберзлочинці.

«Останній Бастіон» нагадує читачам, що у 2022 році шпигунські програми Pegasus і Candiru виявили на телефонах учасників руху за незалежність Каталонії, включно з політиками ЄС.

У 2022 році депутати Європарламенту створили спеціальний слідчий комітет, який розслідував низку «шпигунських скандалів» в Іспанії, Греції, Угорщині та Польщі. Комітет виявив, що принаймні чотири уряди в ЄС зловживали хакерськими інструментами в політичних цілях.

Минулого тижня очільник польського уряду Дональд Туск заявив, що має докази придбання Варшавою шпигунського програмного забезпечення «Pegasus».

Спецкомісія Сейму перевірить законність, коректність та обґрунтованість використання програми урядом, спецслужбами і поліцією у період з 16 листопада 2015 до 20 листопада 2023 року.

З 2019 року офіційні особи України намагалися переконати Ізраїль видати ліцензію на шпигунське програмне забезпечення для використання в Україні.

Ізраїль заборонив Україні купувати шпигунське програмне забезпечення Pegasus від NSO Group, побоюючись, що офіційні особи московії будуть цим незадоволені.

Програмне забезпечення Pegasus ізраїльської NSO Group вважається однією з найкращих шпигунських програм для смартфонів. Стеження може вестися у реальному часі та обходити шифрування месенджерів. Програма копіює відправлені й отримані на телефон повідомлення, збирає фотографії та записує дзвінки. Крім того, Pegasus отримує доступ до мікрофона і відеокамери, що дозволяє підслуховувати та підглядати за власниками пристроїв. За допомогою програми можна також відстежувати місцеперебування телефонів.

Програмне забезпечення Pegasus ізраїльської NSO Group вважається однією з найкращих шпигунських програм для смартфонів.

Стеження може вестися у реальному часі та обходити шифрування месенджерів. Програма копіює відправлені й отримані на телефон повідомлення, збирає фотографії та записує дзвінки. Крім того, Pegasus отримує доступ до мікрофона і відеокамери, що дозволяє підслуховувати та підглядати за власниками пристроїв.

Нагадаємо, що «Слуги урода» зареєстрували законопроєкт, яким пропонується запровадити режим відеоспостереження за громадянами.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Кримінал
Шахраї розсилають фейкові листи від імені «Нової пошти»: як захистити себе
26.12.2024, 16:33
Опінії
І сам цей факт «цифровізатори» навіть не заперечують, і не коментують.
23.12.2024, 16:17
Світ
Суд у США визнав ізраїльську компанію NSO Group винною у хакерських атаках через WhatsApp
21.12.2024, 19:01
Кримінал
Торгівцям людьми, які діяли у змові під виглядом волонтерів у соціальних мережах, завадили спрямувати українок із дітьми у тенета сутенерів.
24.06.2022, 08:54
Світ
Кібератаку приписують російському угрупованню Killnet
01.05.2022, 16:45
Світ
Посольство комуністичного Китаю у Таллінні займається незаконним збиранням адрес електронної пошти естонських громадян.
17.02.2022, 08:33