За що боровся Майдан або непокаране зло повертається

Опінії
05 липня, 14:31
Ексочільник МВС у Запорізькій області Володимир Серба
Ексочільник МВС у Запорізькій області Володимир Серба

Опричники Віктора Януковича, які уникли відповідальності за скоєне взимку 2013-2014 років, хочуть знову бути у державного керма.

Народний депутат України VIII скликання

Ті, кого б українці мали б забути, як страшний сон – різноманітні Портнови, Татарови, Смірнови та їм подібні діячі, – повертаються в Україну. І це відбувається системно, не тільки в Києві, але й на місцях!

Минулого тижня Запоріжжя сколихнула новина: у суді раптово з'явився екскерівник обласного управління МВС Володимир Серба. Сáме він обвинувачується у кривавому розгоні Майдану в Запоріжжі, у результаті якого постраждало понад 100 громадян; сáме він із 2015 року знаходився у всеукраїнському та міжнародному розшуку.

Але на суді він заявив, що всі ці роки "не знав про розшук", що "загубив український паспорт", а повернутись в Україну "не міг через епідемію коронавірусу". А місцевий відділок поліції заявив, що Серба не перебуває в розшуку, а тому затримати його не можуть.

І суд повірив у всю цю маячню, присудивши Володимиру Сербі найм'якший запобіжний захід – особисте зобов'язання. Тобто, під "чесне слово" відпустили особу, яка віддавала наказ бити запоріжців та 6 років ховалася на Росії та на окупованих територіях (бо де ще можна "загубити" український паспорт).

Але насправді справа геть в іншому. Бо вони не повертаються – ​їх системно повертають.

Висловлю свої зауваги з цього приводу:

  • По-перше, хтось зняв Сербу з розшуку;
  • По-друге, хтось забезпечив, аби розшукуваний вільно перетнув кордон. Без паспорта.
  • По-третє, хтось пообіцяв Сербі повну і неадекватну лояльність суду. Бо без ґарантій безпеки та волі Серба б точно не повертався, а продовжив би бігати "російським світом". 

І найголовніше – цей "хтось" точно сидить не у Запоріжжі. Бо "вирішити питання" з поліцією, прикордонниками та судом можливо тільки на центральному рівні – у "високому" київському кабінеті.

Маємо чудово усвідомлювати, що зло 2 роки тому засіло на Банковій. Відтак повернення таких осіб на кшталт Серби – це тільки один із його видимих наслідків.

Читайте також:
Колишнього депутата однієї з сільських рад Шосткинського району звинуватили у підробці документів та службовій недбалості.
01 вересня, 12:02
Заїжджий 33-річний іноземець напав на українця посеред Умані; правоохоронці вже затримали зловмисника, відібравши зброю.
25 серпня, 13:53
Наказ на знищення Дніпрогесу віддав особисто Сталін, а вибухівку доставили літаками з Москви.
18 серпня, 19:30
На території тимчасово окупованого кримського міста Керч російські археолоґи здійснюють незаконні розкопки.
10 серпня, 12:16
Шкідників навколишнього середовища викрили правоохоронці серед співробітників лісових господарств; корупціонерам загрожує позбавлення волі.
02 серпня, 10:26