За триста голосів, які віддали в Раді за призначення Кирила Шевченка головою НБУ, доведеться платити

Опінії
15.12.2020, 09:45
За триста голосів, які віддали в Раді за призначення Кирила Шевченка головою НБУ, доведеться платити
Фото: Obozrevatel

Платити будемо ми всі як звичайно. Так уже заведено, що за корупціонерів платить український народ

Український блоґер, телеведучий, публіцист та політичний діяч

Влаштовуйтеся зручніше, розповім вам по гарячих слідах як Кирило Шевченко розрахувався з групою Фірташа / Льовочкіна.

Вчора Національний Банк України своїм рішенням вивів з ринку «Місто Банк». Рішення це вимушене і давно назріле. Однак за Місто-банком стоїть Фурсін, один з партнерів Фірташа і Льовочкіна. Тому банк ситуація з яким, погіршилася ЩЕ В ЖОВТНІ, дотягли аж до грудня і вивели з ринку максимально дивним чином.

А тепер дивіться в чому замут.

У жовтні 2020 основний актив (завод з виробництва сої) Місто-Банку в результаті рішення Печерського суду поїхав під арешт. За цей завод воюють Сегал і Фірташ, історія там заплутана, в результаті цієї історії Місто-банк заставу втратив (що, судячи з усього, і планувалося). Відразу після цього нормативи банку впали нижче платоспроможних.

А тепер дивіться дати.

16 жовтня Місто-банк отримує рефінанс від НБУ - 103 мільйони гривень. Рефінанс у нас дають під хороші застави тільки. Ну, принаймі, так було при Смолію, зараз невідомо. Соєвий завод оцінювався в 50 мільйонів доларів, так що застави у Місто були.

20 жовтня Печерський суд виносить рішення про арешт активу, в результаті чого соєвий завод не можна використовувати як заставу. Рішення суду набирає чинності 26 жовтня. Все, після цього банк уже зомбі. І його можна ховати або власник повинен щось придумати.

Незважаючи на те, що нормативи Місто-Банку трохи нижче абсолютного нуля та активів в заставі у нього більше немає, в листопаді Місто-Банк отримує ЩЕ 56 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ рефінансу ВІД НБУ. Цікаво знати під заставу чого? Ось він результат того, що пруденційний нагляд у нас тепер в руках Кирила Шевченка. 56 мільйонів гривень за раз. І всі попередні рефінанси теж.

Хоча банк вже треба було виводити з ринку, але Шевченко не поспішав цього зробити. Позиція Шевченка була секретом для ринку, до речі, думаю навіть фан-клуб Шевченка не буде це заперечувати.

Фурсін дуже нив, бігав до Офісу Президента від якого НБУ, як ви знаєте, повністю незалежний. І до Кирила Шевченка Фурсін теж бігав, але Шевченко звичайно ж чесна людина і Фурсіна не пускав навіть на поріг (ага, щас). Незважаючи ні на що Кирило Шевченко не збирався виводити Місто-Банк з ринку. Я думав, що він і не виведе.

Однак спільними зусиллями Вашінгонского обкому (в який їздив Шевченко в листопаді), посольства США, Міжнародного Валютного фонду та інших міжнародних інституцій вдалося примусити главу Нацбанку виконати свої посадові обов'язки та вивести Місто-банк з ринку.

Але через те, що цей банк це кого треба банк і голоси група Льовочкіна за Кирила давала, вивід банку був зроблений максимально всрато.

По-перше, Дубінський про виведення Місто-банку з ринку написав на кілька хвилин раніше, ніж з'явився офіційний пресреліз НБУ. Ось він результат призначення в правління НБУ людей афілійованих з Коломойським. Тепер у нас про виведення банків з ринку повідомляє шістка Коломойського. Вона ж, до речі, і пише, що зроблено це було під тиском Вашингтона. Що на правлінні Кирило Євгенович це прямо озвучив, так? Типу ми не збиралися заважати правильним хлопцям, але проклятий Захід змусив зробити за законом?

По-друге, повідомлення про виведення банку з ринку з'явилося вчора на сайті НБУ о 18:14. Тобто о шостій годині вечора.

Тут виникає проблема.

Традиційно виводять банк з ринку прямо з ранку. Це ціла спецоперація. НБУ викочує рішення правління, а під банком вже з 8:45 ранку наступного дня стоять хлопці з Фонду Гарантування, які входять і перехоплюють управління над банком.

Наприклад, вже навіть при Шевченко, банк "Аркада" вивели з ринку вранці 25 вересня 2020 року, коли люди з Фонду були вже всередині банку, а о 9:20 був випущений пресреліз. Хоча рішення було прийнято 24-го. Зазвичай пресреліз НБУ випускає, коли НБУ переконався, що Фонд уже зайшов в банк. І всім зрозумілий вододіл. Всі рішення Аркади від 24 вересня це банк з ліцензією, рішень від 25 вересня не існує - банк виведений в ринку і позбавлений ліцензії. Все просто і зрозуміло.

Повідомлення про те, що Місто-Банк виведений з ринку, з'явилося вчора ввечері о 18:14. Як ви розумієте, на договорах і багатьох документах НЕ ПИШУТЬ ТОЧНИЙ ЧАС. Тільки дату. Вивід банку з ринку о 6 вечору створює правовий "вододіл" для всіх рішень менеджменту банку в рамках одного операційного дня. І маневруючи навколо цього вододілу можна чимало наварити. Тому що з одного боку до цих шести вечора ти банк з ліцензією, а потім ти вже ніхто і все списано в нуль.

Що можна зробити?

Дивіться. Система платежів зараз працює цілодобово.

Навіть якщо НБУ заблокував коррахунки Місто-банку (а це не факт, що було зроблено, але припустимо), то все одно не можна заблокувати прямі коррахунки банку в іноземних банках, а можливо не вийде заблокувати і прямі коррахунки Місто в інших українських банках. Власники Місто банку знали що у них все погано і давно готувалися смикнути рубильник. Все що було на цих рахунках поїде як «оплата» за фіктивними контрактами. На контракті ж не написано, коли він був підписаний - о 17:59 або о 18:20. Заплатили клієнти банку за покупку енної кількості тонн анобтаніума, дуже терміново знадобився.

Кілька папірців, невелике порушення процедури та закону, які хрін доведеш, і фьют - прямі коррахунки порожні. Це найпростіше.

Йдемо далі. Одночасно зі спустошенням рахунків потрібно подробити всі депозити правильних осіб до норми відшкодування. П'ять мільйонів гривень вам Фонд Гарантування не поверне. А ось 25 депозитів по 200 000 різних людей держава компенсує. Знову-таки змінюються договору депозиту, нехай навіть 18 числом і держава компенсує, нашим коштом, все власникам банку. Просто гроші власники отримають через афілійованих з ними бомжів або своїх співробітників. Їм потрібніше, говорить Кирило Євгенович. Фонд Гарантування, звичайно, може піти в суд, але це українські суди, результат відомий заздалегідь.

Ще з банку вимітається вся готівкова каса. Це взагалі мастхев. Видано всім все. Ну як всім. Кому треба було видано. Ось все, що було в касі, все люди зняли з рахунків. Звичайно, вони зробили це до 18:14, скажу навіть більше до 16:00, так, все так і було (звичайно ж ні, вимітали вночі). Цікаво буде завтра подивитися різницю каси та касового обороту.

Далі потрібно замінити всі застави по кредитах виданих правильним людям, тому що правильні люди борги не віддають, вони ж не боягузи та не лохи. Знову таки змінюються договори застави й привіт. Була застава хороша, стала хороша тільки по оцінці правильного оцінювача. Оцінювач в долі, угода одноразова і дуже прибуткова. Всі застави втікають за горизонт, замість них залишається скам. Зазвичай за таке карає НБУ, але вам все одно - ваш банк вже виведений з ринку, просто рулі не забрали. Знову-таки можна йти до суду Фонду Гарантування, але толку буде нуль.

На всі хороші активи банку (якщо раптом залишилися) можна повісити нотаріальне Обтяження. Є такі нотаріуси, можна зробити й так, хоча непросто - це вищий пілотаж. Після цього з цими активами, як і з соєвим заводом, нічого зробити буде не можливо і Фонд гарантування не зможе їх продати, щоб компенсувати збитки.

Ну а реальні живі кредити звичайним людям, за якими платежі йдуть, можна продати своїй фінкомпанії одним пакетом. Або не своїй. Нема чого віддавати їх фонду гарантування. Нехай фонд гарантування з бюджету бабки бере, тобто у нас з вами.

Якщо банк виводити з ринку ввечері, то з ранку Фонд Гарантування зайде в пустушку. У порожнечу. У вакуум. У банку не залишиться нічого (бо це Фірташ, він ніколи нікому і нічого не віддавав), крім боргів. А може ще нових боргів встигнуть до ранку назбирати.

Навіть за дострокове повідомлення про те, що банк виводять з ринку, не чисті на руку банкіри готові платити. Дуже багато готові платити - адже навіть кілька десятків хвилин можуть серйозно поліпшити фінансове становище.

Кирило Євгенович Шевченко подарував Фурсіну і Фірташу цілу ніч.

За наш з вами рахунок.

Всі борги Місто-банку повиснуть на Фонді гарантування, ми ще депозити будемо своїм коштом виплачувати Фурсіну.

Рефінансу виданого НБУ, як ви розумієте, в Місто-банку вже немає. 50, а може 150, мільйонів гривень, якщо не більше випарувалися. Всі активи поїдуть Фурсіну і Фірташу. Кирило Шевченко продовжить називати себе великим банкіром, природженим лідером і так далі. Міжнародний валютний фонд продовжить офігєвать дивуватися з цих піруетів.

Ось це ціна корупціонера на найвищому посту. Ось це ціна «він повинен сформувати свою команду». Ось це ціна призначення лояльних і афілійованих, а не профі.

Ось воно все. Як на долоні, копієчка до копієчки.

Завтра порахує Фонд гарантування точно. І з цим цифрами я піду потім в НАБУ.

Ми вас всіх наздоженемо, гниль. Наздоженемо і пересаджаємо.

Читайте також:
Кримінал
Його підозрюють у заволодінні коштами селищної громади на Львівщині.
11:21
Кримінал
Мирослава Носу підозрюють у привласненні бюджетних коштів на суму понад 1,5 мільйона гривень
вчора, 22:00
Кримінал
Підозрюваний та його спільник, підприємець, розробили схему, яка передбачала постачання продукції АТ «Укрзалізниця» за завищеними цінами.
вчора, 15:53
Опінії
Запитання до Кривоноса: чому досі не розслідувана справа члена Наглядової ради «Укрзалізниці»?
вчора, 10:27
Політика
Цемент від менеджерів Олексія Чернишова для Нафтогазу.
16 січня, 15:00
Кримінал
Поліція Полтавщини затримала селищного голову на хабарі у 60 тисяч гривень.
16 січня, 12:00