За викриття даних про COVID-вакцинацію: у Новій Зеландії заарештували Баррі Янга

СВІТ
16.12.2025, 13:26
За викриття даних про COVID-вакцинацію: у Новій Зеландії заарештували Баррі Янга

Дані, які не мали стати публічними: за що у Новій Зеландії заарештували Баррі Янга.

У центрі гучної справи, що розгорнулася навколо пандемії COVID-19, опинився колишній співробітник державної служби охорони здоров’я Нової Зеландії — Баррі Янг, якого звинуватили у несанкціонованому доступі до даних про вакцинацію проти COVID-19 та їх поширенні в інтернеті.

У грудні 2023 року Янг, 56-річний адміністратор баз даних, працюючи на державну організацію Te Whatu Ora (Health New Zealand),отримав доступ до системи з інформацією про вакцинацію, завантажив велику кількість даних і опублікував їх на публічному сайті.

Після цього агенція подала офіційну скаргу в поліцію, і Янг був арештований за звинуваченням у доступі до комп’ютерної системи з «нечесною метою» — стаття, що передбачає до семи років ув’язнення. 

У публікаціях, що з’явилися в мережі після витоку, Янг заявив про велику кількість смертей, нібито пов’язаних з вакцинацією. Сам він стверджував, що його мета — розкрити правду.

Водночас керівництво Te Whatu Ora та офіційні представники охорони здоров’я підкреслили, що ці твердження не підтверджуються фактами і є мисінформацією. CEO Margie Apa зазначила, що Янг “не має клінічного чи медичного досвіду” для таких висновків, а твердження про приховування смертей не відповідають дійсності.

Суд і суспільна реакція

На судових засіданнях Янг заперечував провину, а деякі прихильники вважали, що він діяв як «інформатор».

Його справа привернула увагу не лише в Новій Зеландії, а й за кордоном — Янг давав інтерв’ю на відомих альтернативних платформах, що додало справі політичного та медійного розголосу.

Справа Баррі Янга стала одним із найгучніших випадків, що пов’язані з пандемією COVID-19 у Новій Зеландії — як через медичні дані про сам вірус, так і через витік інформації, суперечку про інтерпретацію даних і юридичні наслідки їх публічного розповсюдження.

Автор : Іван Сірко
Читайте також:
Опінії
Угорський слід генерала Кузнецова: від штабу СБУ до підозр у відмиванні грошей.
27 лютого, 18:02
Світ
Дениса Алімова заарештували в Боготі за ордером США через підозру в підготовці замахів на європейських діячів.
27 лютого, 08:03
Кримінал
Унаслідок аварії загинула дівчинка, а її брат перебуває в лікарні.
25 лютого, 09:33
Кримінал
Під час нападу одним із нападників було застосовано вогнепальну зброю.
21 лютого, 15:32
Світ
Вони мітингували за звільнення політв'язнів та журналістів в Азербайджані.
21 лютого, 10:34
Кримінал
Верховний суд остаточно підтвердив вирок двом експоліціянтам.
19 лютого, 19:23