Заборона спам-дзвінків в Україні

ПОЛІТИКА
27 червня, 15:35
Заборона спам-дзвінків в Україні

Мобільний зв’язок по-новому: нові правила для бізнесу, користувачів і операторів.

Керівник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі повідомив, що його відомство надало мобільним операторам інструменти для боротьби з настирливою телефонною рекламою та спам-викликами.

Зміни впроваджуватимуть поступово, щоб оператори встигли провести технічні доопрацювання.

«Оператори блокуватимуть спам, рекламу та потенційно шахрайські дзвінки. Ці зміни вводитимуть поступово, щоб дати час операторам на технічні доопрацювання», — повідомив Федоров.

За його словами, будь-який бізнес, який хоче рекламувати себе через телефонні дзвінки, має укласти договір з оператором і зареєструвати номери, з яких може телефонувати. Якщо цього не зроблено, то за зверненням користувача оператор має автоматично заблокувати виклики з таких номерів.

Також сам користувач зможе у своєму особистому кабінеті не лише переглядати всі витрати, а й вимикати контент-послуги навіть без звернення до мобільного оператора.

Крім того, зміни торкнуться і сфери надання інтернету.

«Відтепер швидкість інтернету має бути прописана в угоді. Якщо оператор обіцяє 100 Мбіт/с, а ви отримуєте 40 — це вже порушення договору. І якщо реальна швидкість нижча — можете подати скаргу до НКЕК (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку) або звернутися до суду», — зазначив Федоров.

Обіцяють також підтримати українців у зонах бойових дій. При першому вході в мережу надаватиметься безоплатний пакет зв’язку. У разі несплати послуг зв’язок мобільні оператори повинні надавати все одно; також буде заборонено блокування SIM-карт за відсутності поповнення рахунку.

Експерт з питань комунікацій Олександр Глущенко говорить, що в Україні за останній рік у деяких тарифних планах мобільних операторів ціни зросли у два, а то й у три рази. При цьому якість надання послуг не покращується. Хоча, за словами радника міністра цифрової трансформації України з питань електронних комунікацій Дениса Позднякова, «оператори закупили понад 500 тисяч акумуляторів та генераторів для підтримки сталості мереж і за 2024 рік побудували 3400 базових станцій мобільного зв’язку та забезпечили 4G-зв’язком 809 населених пунктів в Україні».

В Україні послуги мобільного зв’язку — одні з найдешевших у Європі, але відносно доходів ситуація виглядає інакше. За даними Міжнародного союзу електрозв’язку, співвідношення вартості мобільного інтернету до валового національного доходу на душу населення становить 1,36 — це один із найвищих показників у Європі після Албанії.

Нині важливо не лише створювати нові цифрові продукти, а й забезпечувати їхню безперебійну роботу, адже часто в користування виходять недопрацьовані програми або ж персональні дані користувачів у цих програмах не захищені. Потрібно, щоб у кожному куточку країни люди могли легко зателефонувати близьким, викликати швидку чи скористатися мобільним інтернетом.

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Війна
У Краматорську втекли з-під конвою російські полонені.
14 липня, 15:05
Політика
17 липня 2025 року спливає термін для притягнення до адмінвідповідальності за несвоєчасне уточнення військово-облікових даних.
14 липня, 13:24
Політика
Гідна робота та нові шанси: що зміниться для українців з інвалідністю з 1 січня 2026 року
12 липня, 12:01
Політика
Липень стартував із реформ: огляд нововведень для українців.
02 липня, 15:49
Політика
Податкова знижка для фізичних осіб: хто може скористатися та як отримати.
01 липня, 11:37
Війна
Обласна військова адміністрація закликала мешканців області підготувати засоби індивідуального захисту на випадок хімічної небезпеки.
28 червня, 19:35