Захід намагається знайти надсекретну технологію глушіння, щоб протистояти росії та Китаю

Опінії
26.02.2023, 13:10
Використання нових тактик, таких як безпілотна розвідка в Україні, довело ефективність радіоелектронної боротьби
Використання нових тактик, таких як безпілотна розвідка в Україні, довело ефективність радіоелектронної боротьби

BAE Systems накопичила 3 ​​мільярди фунтів стерлінгів готівкою, і пан Вудберн сказав, що це дозволило їй робити «довгострокові ставки».

Журналіст видавництва The Telegraph

BAE Systems не є комерційним об'єктом, по принципу рейтингу довіри та тісної співпраці таким компаніям видаються технології від уряду та Пентагону, пов'язано це з надлишковою бюрократизацією тендерів та процесів мілітаризації у США. Комерційній установі набагато простіше вигравати тендери, отримувати держзамовлення та бути прозорими для звітності перед контролювальними органами. Будьте впевнені якщо така компанія, як  BAE Systems отримує тендер, це стратегічний вектор США, вже скоро ми побачимо ППО системи та РЕБ нового типу - Ред. Останній Бастіон

За даними британського оборонного гіганта BAE Systems, західні уряди намагаються інвестувати в надсекретну технологію глушіння та захистити радіообладнання для боротьби з російськими та китайськими загрозами.
Виконавчий директор Чарльз Вудберн сказав, що компанія FTSE 100 отримує користь від зростального інтересу до інструментів для ведення електронної війни поряд із традиційними боями.

Містер Вудберн сказав: «Ми є світовими лідерами в радіоелектронній боротьбі, і багато з цих програм засекречені, але саме таким сферам приділяється підвищена увага і збільшується фінансування».

США, зокрема, зацікавлені в цій технології, сказав BAE. Це сталося тоді, коли компанія оприлюднила рекордні замовлення, збільшені попитом на зброю після нападу президента росії володимира путіна на Україну.

Перешкода ворожим сигналам і переривання їхніх спроб порушити ваш радіозв’язок є ключовим напрямком розвитку для військових у всьому світі. Інвестиції зростають, оскільки спостереження та швидкий обмін розвідданими з поля бою стають більш важливими під час війни.

Ефективність швидкої розвідки була продемонстрована в Україні, де як російські, так і українські сили використовували радіоелектронну боротьбу.

Україна використовувала безпілотники для швидкого визначення місцеперебування таких цілей, як танки та артилерія, дозволяючи воєнним силам вражати їх, перш ніж вони будуть рухатись. росія тим часом змогла вивести з ладу багато українських безпілотників, частково використовуючи електронні атаки.

Український БПЛА який обладнаний системою скидання
Український БПЛА який обладнаний системою скидання

Електронна боротьба є однією з найбільш секретних сфер оборонної промисловості. Поле швидко розвивається, оскільки все більш складні радіоприймачі збирають все, від радіобалачок до сигналів мобільних телефонів, і поєднують це з картами та іншими даними.

Зараз штучний інтелект можна використовувати для виявлення моделей поведінки, як-от концентрації військ, що може стати прелюдією до атаки чи удару.

Кінцева мета полягає в тому, щоб з'ясувати, що планує ваш ворог, сказав Іоанніс Вагіас, викладач і фахівець з радіолокації в Кренфілдському університеті.

Пан Вагіас: «Якщо ви хочете інформаційної переваги, ви намагаєтесь зрозуміти, що ворог робитиме ще до того, як він це зробить».

Сфера електронної війни широка і також охоплює складні атаки, такі як комп’ютерні віруси, призначені для пошкодження військових літаків і військових кораблів, сказав пан Вагіас.

Згідно зі звітом для Конгресу у 2021 році, значна частина фінансування, запитуваного в США, на сьогодні була спрямована на програми ВМС. Інвестиції включають заходи з виявлення все більш швидкісних ракет, у тому числі гіперзвукових різновидів, які рухаються більш ніж у п’ять разів швидше за швидкість звуку. і становлять особливу загрозу для авіаносців.

Підприємство BAE Fast Labs, яке займається розробкою радіо- та радарних датчиків, співпрацює з Агентством передових оборонних дослідницьких проєктів США, відомим як DARPA, бюджет якого на дослідження становить 4,1 мільярда доларів.

Агентство відоме своєю роботою над ранньою версією Інтернету під назвою ARPANET, а також деякими стелс-технологіями, які використовують американські винищувачі та бомбардувальники для уникнення радарів.

Fast Labs BAE співпрацює з добре фінансованим агентством DARPA, відомим інноваціями, які привели до створення сучасних літаків-невидимок
Fast Labs BAE співпрацює з добре фінансованим агентством DARPA, відомим інноваціями, які привели до створення сучасних літаків-невидимок

BAE і DARPA спільно фінансують довгострокові проєкти, які в деяких випадках приносять плоди протягом 20 років, сказав пан Вудберн.
Замовлення на всі типи оборонної продукції BAE минулого року підскочили на 14,9 млрд фунтів стерлінгів до 58,9 млрд фунтів стерлінгів, що є найвищим річним показником. Компанія виграла замовлення на військові кораблі для полювання на підводні човни типу Type-26 у Великобританії, а Словаччина купила 152 бронемашини CV90.

Компанія накопичила 3 ​​мільярди фунтів стерлінгів готівкою, і пан Вудберн сказав, що це дозволило їй робити «довгострокові ставки» на дослідження та розробки, допомагаючи розробці майбутнього бойового літака Tempest шостого покоління, який розробляється спільно з Італією та Японією.

Готівка також може бути використана для купівлі бізнесу в космічній галузі, оскільки Великобританія готується до експлуатації двох космічних портів для приватних і військових супутників. Цього тижня американський конкурент Lockheed Martin повідомив Telegraph, що планує побудувати свій перший супутниковий завод у Великобританії в очікуванні зростання в цьому секторі.

Раніше цього тижня французький аерокосмічний гігант Airbus поскаржився на затягування Німеччиною витрат на оборону, що, ймовірно, призведе до затримки будівництва Eurofighter.

Пан Вудберн був більш оптимістичним, сказавши, що Німеччина все ще, ймовірно, замінить багато своїх Eurofighters на новіші моделі.
Компанія BAE поставила Катару перші вісім із 24 винищувачів Eurofighter Typhoon, які вона будує.

Пан Вудберн сказав: «Усі наші великі програми або стабільні, або розвиваються. Крім того, у нас з’являються додаткові нові програми. Тож я думаю, що впевненість і імпульс у бізнесі такі сильні, як я ніколи не бачив».

Минулого року доходи зросли на 9 відсотків до 23,3 мільярда фунтів стерлінгів, тоді як прибуток до вирахування відсотків і податків зріс на 12 відсотків до 2,5 мільярда фунтів стерлінгів.

Пан Вудберн сказав, що він впевнений у майбутніх перспективах зростання, оскільки члени НАТО замовлятимуть більше зброї, при цьому BAE прогнозує, що цього року продажі можуть зрости на 3-5 відсотків.

Зараз компанія нарощує виробництво боєприпасів для забезпечення потреб Збройних сил України та підтримки запасів Великобританії.

Автор: Говард Мусто , - The Telegraph

Переклад з англійської Останній Бастіон

Читайте також:
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
вчора, 07:12
Політика
Зростання впливу Кремля в Угорщині становить небезпеку не тільки для її сусідів, серед яких воююча Україна, але й для всієї Європи. Це факт.
24 травня, 19:23
Політика
Заступництво на позір ліберальної демократії з боку США і ЄС — просто красиве гасло. Ми опинилися у статусі Чехо-Словаччини 1938 року.
23 травня, 20:35
Політика
Ворог десантував у західних країнах чимало своїх агентів, диверсантів і шпигунів. На превеликий жаль, є серед них і громадяни України.
07 травня, 07:09
Світ
Латвія, Литва та Естонія звинуватили московію в глушінні сигналів GPS у Балтійському морі.
29 квітня, 18:37
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27