Північноатлантичний альянс, США і Європейський союз готуються надати українським союзникам специфічну "парасольку безпеки".
На цьому наголошують автори матеріалу, підготовленого й оприлюдненого редакцією впливового американського видання "The Wall Street Journal", передає медіаагенція "Останній Бастіон".
Як вдалося з'ясувати нашим західним колегам, майбутня угода про безпеку для України в ізраїльському стилі надавала б пріоритет передачі зброї та передових технологій.
За словами чиновників зі США та ЄС, цей документ буде пов'язаний із процесом просування до майбутнього членства України у складі НАТО, але не буде фактично робити НАТО стороною і будь-якому конфлікті проти РФ.
Оскільки до членства в НАТО Україні, можливо, ще багато років, набір обов'язкових домовленостей у сфері безпеки міг би допомогти українським військовим негайно підготуватися до відвойовування власних територій.
«Як стверджує президент Анджей Дуда, президент Джозеф Байден обговорював із ним та іншими союзниками концепцію ізраїльської моделі. Зараз вона набуває все більшої популярності серед західних союзників як частина порядку денного саміту НАТО в липні. Очікується, що угода про безпеку для України буде підписана після саміту НАТО», – уточнюють у редакції видання "The Wall Street Journal".
Обговорення ізраїльської моделі виникло як спосіб вирішити основні питання безпеки України, визнаючи, що вона не досягне членства у НАТО найближчим часом.
Але протягом десятиліть Ізраїль має особливі відносини зі США, ставши найвідданішим партнером Вашинґтона на Близькому Сході, а також найбільшим сукупним одержувачем американської зовнішньої допомоги з часів Другої світової війни.
Допомога США Ізраїлю наразі викладена у 10-річних угодах, і остання з них зобов'язує Вашинґтон надати $38 мільярдів військової допомоги на період 2019-2028 років.
«Низка опитаних нами західних чиновників пояснює, що подібна домовленість для України могла б змінити розрахунок у її нинішньому конфлікті проти Росії. Вона була б спрямована на те, щоб утримати Росію від затягування війни в надії підірвати політичну підтримку України в США, де наступного року відбудуться президентські вибори, а також у деяких європейських столицях, де палко обговорюються економічні витрати», – додають у виданні "The Wall Street Journal".
Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що поки у Москві тривожно через напад невідомого безпілотного літального апарату на Кремль, у Гельсинкі розгортаються не менш доленосні події.