Країни Міжмор'я закривають Росії вихід у Балтику, – Центр дослідження Фінляндії

ПОЛІТИКА
03.05.2023, 17:46
Країни Міжмор'я закривають Росії вихід у Балтику, – Центр дослідження Фінляндії

Поки у Москві тривожно через напад невідомого безпілотного літального апарату на Кремль, у Гельсинкі розгортаються не менш доленосні події.

До такого висновку прийшов кандидат історичних наук (PhD), директор-засновник Центр дослідження Фінляндії й за сумісництвом кореспондент медіаагенції "Останній Бастіон" Денис Ковальов.

Фаховий дослідник-фіноугрознавець наголошує, що ймовірною причиною сьогоднішнього (3.V.2023) несподіваного візиту Володимира Зеленського до Суомі – тиск на РФ завдяки країнам-партнерам регіону Фенно-Скандія.

«Слід розцінити цю подію, не інакше, як важливий сигнал, перш за все Москві. Візит Зеленського до Фінляндії – ознака, що Київ розглядає Гельсинкі як одного зі своїх стратегічних партнерів», – зазначив Денис Ковальов.

До тепер (починаючи з 24.II.2022) Зеленський офіційно і на найвищому рівні відвідав лише 5 столиць світу: Вашинґтон, Лондон, Париж, Брюссель і Варшаву; а за 10 днів його зустрічатиме канцлер Олаф Шольц у Берліні.

«Без перебільшення є підстави очікувати спільно узгоджених дій України, Фінляндії та скандинавських країн спрямованих на посилення тиску на РФ. По-перше, для того, щоби російські окупанти вивели свої війська з нашої території, а по-друге, закрити досі наявну транспортну шпарину, якою Калінінград зв'язується з "великою землею".

Балтійське море і Фінська затока вже зараз мають стати внутрішніми водами Європейського союзу та Північноатлантичного альянсу. Натомість у перспективі йдеться про появу на лінії Київ-Гельсинкі так званого Балтійсько-Чорноморського паска безпеки, який не став дійсністю у 1920-х роках, але нарешті тугіше стиснеться у 2020-х на шиї конаючої Московії. Це наша історична доля, як України, так і Фінляндії», – розтлумачив Денис Ковальов.

Окремо "Останній Бастіон" нагадує читачам, що між Гельсинкі та Вашинґтоном прямо зараз ведуться перемовини з приводу Угоди про двостороннє оборонне співробітництво.

Читайте також:
Опінії
Я впевнений, що НАТО нам «не світить», а чи можна отримати гарантії СПРАВЖНЬОЇ безпеки за допомогою іншого документа?
10:00
Світ
Нарешті у Вашинґтоні пояснили, чому Біньяміну Нетаньягу можна вбивати дітей та жінок, а путіну ні. Проблема у суті двох азійських режимів.
28 листопада, 21:42
Опінії
Не бійтеся призначати професіоналів, навіть якщо вони раптом вам не куми, свати, друзі ваших бізнес-партнерів чи однопартійців.
25 листопада, 10:35
Політика
Якщо Київ довіриться західним умиротворювачам і сяде за стіл перемовин із Москвою, конфлікт набуде ширших обрисів. Уся Європа палатиме.
24 листопада, 17:30
Політика
Найбільші економіки вважають, що існування України не вплине на стан справ у всьому світі. Тому закликали жертву агресії припинити спротив.
20 листопада, 13:45
Політика
Деякі представники номенклатури не вважають катастрофою повернення до Білого дому 45-го президента. Владі КНР варто співпрацювати зі США.
11 листопада, 13:43