Замість глобального лідерства — політичне шоу

Замість глобального лідерства — політичне шоу
Фото: Facebook

Дональд Трамп спровокував хаос із бронзою популізму — замість системної роботи. Вже навіть у західній пресі з'явився термін «пост-Америка».

Такого висновку дійшов фахівець з освітньої експертизи, міжнародних відносин, менеджменту та управління Українського католицького університету Дмитро Шеренговський, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Він ґрунтовно проаналізував перші 100 днів при владі 47-го президента США.

Фактично, так званий перший рубіж пройдено — виборцям і прихильникам Трампа час знімати рожеві чи чорні окуляри та робити висновки. Чинний американський лідер хоч повернувся до Білого дому під гаслами «швидкого миру», «зниження цін» та «зміцнення кордонів», але замість нового курсу Америка отримала агресивну торгову війну, напругу з союзниками й повернення до ізоляціонізму.

«За ці 100 днів — 140 указів! Трамп наче той принтер. Зауважу, що майже стільки ж його попередник Джозеф Байден підписав за весь час свого президентства. Серед трампівських — вихід із ВООЗ, скасування Паризьких кліматичних угод, амністія для учасників штурму Капітолія», — відзначив Дмитро Шеренговський.

Наразі через наявність у США запобіжної системи стримування і противаг представників органів влади демократичні інституції ще працюють. Однак, постає цілком закономірне питання на тлі дій команди Трампа: чи вистоять вони, якщо «тимчасове шоу» затягнеться надовше?

«100 днів, які мали стати новим стартом для Америки, стали холодним душем для партнерів. Погрози анексією Канади, Ґренландії та Панамського каналу. Пропозиція «переселити» палестинців, щоби побудувати курорт. Союзники у ступорі: США більше не прогнозований лідер, а постійна змінна. Замість глобального лідерства — буквально, політичне шоу.

Україна ж перетворилася у політиці Трампа від потенційного союзника до незручної змінної в його переговорній формулі. Обіцянка «закінчити війну за 24 години» виявилася черговою телевізійною фразою — сам Трамп визнав, що це була умовність для красного слівця. Реальністю стало інше: призупинення військової допомоги, вимога поступок Москві, ідеї поділити українські ресурси в обмін на присутність у перемовинах», — пояснив Дмитро Шеренговський.

Знаково, але раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла читачам про те, що команда Трампа потребує якісної лекції з конституційного права України. Підігрування адміністрації 47-го президента США забаганкам кремлівського бункерного діда відриває «скриньку Пандори».

Замість глобального лідерства — політичне шоу_1
Читайте також:
Світ
Піт Гегсет може втратити свою посаду через скандали.
21 квітня, 16:10
Політика
«Трамп ігнорує закон про громадянські права, лякає студентів і незаконно тримає в заручниках гранти на лікарні та наукові дослідження»
14 квітня, 17:04
Опінії
Впливати й дещо покращувати — можливо. Знищити — катастрофічно, а використовувати на благо — безальтернативно.
13 квітня, 07:01
Політика
Президентка Колумбійського університету США пішла у відставку після того, як Трамп посилив тиск на виш.
29 березня, 13:56
Світ
Російський диктатор владімір путін може вдатися до ядерної ескалації в разі невдач у війні.
26 березня, 09:39
Світ
Раніше «повну відповідальність» взяв на себе радник з питань національної безпеки Майк Волц.
26 березня, 09:00