Команда Трампа потребує якісної лекції з конституційного права України

Підігрування адміністрації 47-го президента США забаганкам кремлівського бункерного діда відриває «скриньку Пандори». Закрити її буде важко.
Отже, спеціально для «яструбів миру» із берегів Потомаку викладу короткий курс Конституційного права України. Дональд Трампа, Джеймс Венс і Стівен Віткофф мають припинити ділити чужі землі, долі та життя!
Помітив, що останнім часом команда Трампа у контексті передумов завершення війни аж надто часто згадує конституцію РФ. Натомість я не чую жодних посилань на наш Основний Закон, тобто Конституцію України, який міжнародні експерти завжди оцінювали як демократичний і прогресивний.
Отож коротко і популярно нагадаю важливі Приписи Конституції України:
- Про територіальний устрій України.
Стаття 133 Розділу IX «Територіальний устрій України» подає ВИКЛЮЧНИЙ перелік складових адміністративно-територіального устрою України: «До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь».
- Про зміну території України.
Стаття 73 Розділу III «Вибори. Референдум» однозначно визначає, що «Виключно Всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України». Принагідно підкажемо американським перемовникам, що так звані «псевдореферендуми» на окупованих територіях України не мають ЖОДНОГО правового підґрунтя з огляду на вимоги нашої Конституції та приписи чинного законодавства.
У разі ж, якби навіть Президент або Верховна Рада вирішили змінити вимогу ОБОВ'ЯЗКОВОСТІ згоди УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ для зміни території нашої Держави, то вони НЕ ЗМОЖУТЬ цього зробити, знову таки, без Референдуму. Також нагадаю, що Розділ III та відповідно вищезгадану Статтю 73, як визначальні для конституційного ладу України, захищено Статтею 156 Розділу XIII «Внесення змін до Конституції України».
У цій статті чітко прописано, що в разі внесення змін до Розділу XIII «Внесення змін до Конституції України» та за умови їх прийняття не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України вони «ЗАТВЕРДЖУЮТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИМ РЕФЕРЕНДУМОМ». Отак от — стисло, чітко і зрозуміло!
Як бачимо, ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ однозначно передбачив, що питання ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ УКРАЇНИ в контексті ЗМІНИ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ можуть бути вирішені ЛИШЕ за згодою УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. А саме, шляхом голосування на ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ РЕФЕРЕНДУМІ й ніяк інакше.