Created with Sketch.

Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник

20.05.2023, 21:38
Фото: Останній Бастіон

Мало хто знає, але більшовики "прикрили" бовваном свого "м'ясника" Ніколая Ватутіна могилу свідомого українця у Маріїнському парку.

Про це повідомила директорка Центру досліджень визвольного руху та вітчизняна журналістка Дарка Гірна, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, Федь Черник, якому поки що навіть немає пам'ятної таблиці в центрі Києва, є справжнім обличчям нашої незалежності здобутої ще 100 років тому у кривавій борні проти російських загарбників.

«Мій колега – історик Юрій Юзич каже, що його та інших січовиків поховали у цинкових гробах, тому можна встановити точне місце поховання. Федь Черник – чарівний українець, легенда армії УНР, і тоді про нього знала кожна українська дитина. Але його могилу більшовики стидливо "прикрили" Ватутіним у Маріїнському парку. Це вражаюче, як вичистили нашу національну пам'ять.

Але іменем Черника маркували панцирники Армії УНР, називали військові частини та пластові курені... Про нього писали вірші, прозу і пісні. Він загинув під Мотовилівкою у 1918 році, разом із побратимом Миколою Загаєвичем. Повів січових стрільців у бій, коли було ясно, що гетьман Павло Скоропадський безнадійно зв'язався з росіянами. Той бій січовики у результаті виграли, гетьман втік, Директорія відбила Київ, але не надовго», – зазначила Дарка Гірна.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що у нашій історії травень завше був місяцем, сповнений трагічних і водночас героїчних подій, пам'ять про які маємо передавати нащадкам.

Читайте також
Львівські еНКаВеДисти
Історія
Полеглого піхотинця ЗСУ з Полтавщини увічнили у Чутівській громаді
Полтава
Миргород вшанував полеглих земляків-Героїв
Полтава
«Гордо крізь смерть до безсмертя іди!»
Історія
Першогрудневий путч в Естонії: збільшовичена юрба проти уряду
Опінії
Голодомор 1932-1933. Учительські фонди
Історія