Занадто багато іграшок погано впливає на дітей, – американське дослідження
Діти, які мають занадто багато іграшок, легше відволікаються та не використовують якісно час, проведений за грою.
Дослідники з Університету Толедо, штат Огайо, США, запросили 36 малюків погратися протягом півгодини з чотирма або з 16 іграшками. Вони виявили, що дітлахи були набагато більш креативними, коли мали менше іграшок для гри. Вони також гралися один з одним удвічі довше, більше розмірковуючи про способи використання кожної іграшки та продовження й розширення своїх ігор, – інформує видання The Daily Telegraph.
Автори дійшли висновку, що батьки, школи та дитячі садочки повинні ховати більшість іграшок та просто регулярно викладати невелику їх кількість, щоб заохотити дітей ставати більш творчими та покращувати їхню увагу.
Дослідження було опубліковано у журналі Infant Behaviour and Development (Поведінка та розвиток малюків).
Вже не вперше дослідження показують: занадто багато іграшок може відволікати увагу. У 1990-х роках німецькі дослідники Елке Шуберт та Райнер Стрік провели експеримент, під час якого на три місяці вивезли іграшки з дитячого садка у Мюнхені.
Через декілька тижнів діти пристосувалися до нових умов і їхні ігри стали набагато більш творчими та соціальними. Вони опублікували свої висновки у книзі «Садок без іграшок».