Заради дешевого граніту підприємливі ділки знищують історичну пам'ятку Приазов'я

ПОЛІТИКА
13.12.2019, 13:40
Гора Бельмак
Гора Бельмак
Фото: МІГ

Унікальна історико-географічна пам'ятка Запорізької області — курган Бельмак — гине від рук людей.

Частина природного об'єкта наразі невідворотно зруйнована через активність вибухотехніків у сусідньому кар'єрі, в якому видобувають граніт, повідомляє видання "МІГ".

Історики та археологи нарікають, що неконтрольований видобуток природних копалин загрожує повним знищенням кургану, який згадував ще античний географ Клавдій Птолемей.

Станом на сьогодні проблему пам'ятки Більмацька селищна рада вирішує з представниками Придніпровської залізниці, якій належить гранітний кар'єр, що вже з трьох боків оточив курган.

Заради дешевого граніту підприємливі ділки знищують історичну пам'ятку Приазов'я_1

Довідка: висота Бельмак (324 м над рівнем моря) знаходиться у Приазов'ї, являє собою вихід кристалічних порід Українського щита, на схилах якої є рідкісна типчаково-ковилова рослинність.

Читайте також:
100 мільйонів гривень виторговує "ПриватБанк" за елітну нерухомість у середмісті Дніпра.
вчора, 09:35
Охочих до театрального мистецтва мешканців Дніпра запрошують на кіновиставу, присвячену 100-річчю театру імені Івана Франка.
вчора, 08:45
У суботу, 1 лютого, у Харкові презентуватимуть книгу сенатора-республіканця від штату Аризона і друга України — Джона Маккейна.
27 січня, 12:40
Меморіальну табличку протопресвітеру Української Автокефальної Православної Церкви, крутянцю Демидові Бурку відкриють у Полтаві.
27 січня, 11:00
Поліція підозрює 59-річного мешканця Донецької області у скоєнні низки злочинів у Київському районі Харкова.
27 січня, 10:20
Зброю та понад 110 набоїв виучили запорізькі правоохоронці під час рейду в селі Іванівка Кам’янсько-Дніпровського району.
25 січня, 14:05