Заручений війною – Порошенко збирає 30 тис «food for powder»

ПОЛТАВА
07.09.2016, 07:02
Заручений війною – Порошенко збирає 30 тис «food for powder»

У Генштабі оголосили про готовність набрати до 30 тисяч призовників в лави вітчизняних Збройних сил у жовтні цього року. Про це розповів заступник голови Генштабу Володимир Талалай на брифінгу в середині серпня.

30 тисяч призовників (!) Це при тому, що за визначенням Гаранта в країні не війна, а антитерористична операція.

– Антитерористична операція не може і не буде тривати два-три місяці. Вона повинна i триватиме години, – зазначив Порошенко 26 травня 2014 року на післявиборчому брифінгу.

…Триває третій рік війни.

– Українські солдати повинні бути добре оснащеними, їхню службу слід належним чином оплачувати і надати їм страховку, – сказав Порошенко на тому ж брифінгу. Як-то кажуть, Остапа понесло.

Понесло, бо заступник глави Генштабу Талалай на своєму брифінгу за 2.5 роки після початку війни розповів, що цього року в Збройних силах збільшили зарплати сержантам аж на 500-800 гривень і навіть передбачили пільгу на «наймання житла», яка раніше діяла лише для офіцерів. Отакої!

А за кілька місяців до цього колишній спікер парламенту Володимир Гройсман до свого призначення на посаду глави Кабінету міністрів підвищив депутатам Верховної Ради України заробітну плату майже в три рази.
Щоби зрозуміти розміри витрат, візьмемо конкретні цифри. Видатки на заробітну плату народних депутатів у 2016 році збільшилися з 32,2 млн грн до 91,2 млн грн (3,5 млн доларів поточним курсом). У той час за даними Держстату середня зарплата по Україні в січні цього року складала 4362 грн, мінімальна 1378 грн (зараз 1450 грн – ред.). 


…Із 1 вересня відбулося чергове зростання вартості комунальних послуг. На цей раз електрика.

І десь у цей час олігарх і за сумісництвом президент Порошенко поїхав в сонячну Італію – на не менш сонячні й блискучі острови.

Повідомляється, що один український-єврей-олігарх зустрівся там із іншим українським-євреєм-олігархом – Коломойським. За інформацією «Дзеркала тижня», державні мужі зустрілися на острові Капрі, подалі від України. Одна з тем зустрічі – «розпилювання» впливу на телеканал «1+1».

За інформацією з першоджерела, Коломойський продав Порошенку (в розстрочку) 50% акцій «плюсів» за 250 млн. дол. в обмін на поступки з подальшою долею «Привату» (не-націоналізація банку чи націоналізація на вигідних умовах – тема, над якою сперечаються експерти й ЗМІ). У будь-якому разі, як вирішилося (чи ще вирішується) це питання, покаже час. Тут варто звернути на увагу на інше. Суму, за яку Порошенко готовий купити собі водночас інформаційний щит, прокладку й подушку на прийдешні вибори.

Озвучена «Дзеркалом» ціна, за яку Порошенко скуповує 50% власності «1+1» – 250 млн. дол. За сьогоднішнім курсом валют це – 6 500 000 000 грн. Хто заплутався в нулях, цифра складає 6.5 млрд грн.

До прикладу, цього року Міноборони виділили рекордні за час незалежності 55.5 млрд грн, повідомляє «Обозреватель». До того ж, 3 червня Міністр оборони Степан Полторак заявив про недоотримання Міністерством оборони 3,6 млрд грн фінансування.Такий собі жарт у стилі «Денег нет, но вы держитесь». Із поправкою, що гроші є. Але то зовсім інші гроші й зовсім інша історія, як-то кажуть.

Між іншим, 6.5 млрд грн президента (із зарплатою 9 296 грн на місяць і, звісно ж, відданим у сліпий траст «Рошеном») – це 11.7 % від загальної суми, виділеної урядом на оборону країни. Країни, в якій точиться війна. Виходить, Порошенко віддав перевагу засобу пропаганди, а не реальній допомозі армії. Гарант як головнокомандувач, зробив хід конем. Логіка його дій примітивна й проста: неважливо, що відбувається насправді, головне – як це буде подано. За таким принципом об’єктивну дійсність – поганий рівень життя, тотальна скрута, зубожіння населення, провал із реформами медицини й освіти й решту гівна, вилиту на голову населенню –«1+1» люб’язно запакує у патріотичну,блискучу, таку собі рошенівську етикетку – їжте.

І зіжруть! Бо як досить скромно написали самі «плюси» на своєму сайті: «КАНАЛ 1+1 СТАЛ ЛИДЕРОМ ПРОСМОТРА ПО ВСЕМ АУДИТОРИЯМ В НОВОГОДНИЕ ДНИ», а «Новогоднее поздравление Президента Украины на 1+1 смотрел каждый третий зритель». Таке враження, що читаєш сводку з КНДР, де того, хто не переглянув президента вночі на ранок розстріляли в снігу за халупою.

«Общая аудитория поздравления Президента превысила 7,0 млн. зрителей и почти столько же вместе с 1+1 пело гимн Украины», – пише «1+1».

Що тут додати? – Співайте гучніше шановні. До речі, таку ж традицію мали й відчайдухи, яких вели на шибеницю. Здається, метафора досить влучно відображає сьогоднішні реалії.

Доки готувалася ця стаття, автор накопав, що фразеологізм гарматне м'ясо з англійської дослівно перекладається як «м'ясо для пороху» – food for powder. Символічно, чи не так?

Щоби м'ясо таки дійшло Пороху, його ставленики на місцях щосили працюють над безперервними й злагодженими поставками. Із останнього – виконавчий комітет Полтавської міської ради одноголосно проголосував за проект рішення, про виділення з міського бюджету 30 тис. грн на розшук чоловіків, які ухиляються від військової служби.

На це міська влада кошти знайшла, на відміну від безоплатного харчування школярів, оснащення медзакладів, зниження цін на товари першої необхідності, підтримку спортсменів належний ремонт асфальтового покриття тощо.

Ця стаття не має на меті дискредитувати Петра Олексійовича, його новопридбаний кишеньковий ЗМІ чи офшорний «Рошен». Зовсім ні. Скоріше, це нагадування, що кожний із 30 тисяч мобілізованих має свої родини, дітей, батьків. Як і нагадування, що президент досі не визнав війну – війною, офшори – офшорами, себе – злочинцем і т.і. Список можна продовжувати.

Замість P.S. просто зазначимо те, що вам не скаже «1+1» чи будь-які інші ЗМІ. Офшорні махінації Порошенко проводив у момент Іловайська, коли на камеру пускав сльозу й обіцяв помститися. 

Про те, що Порошенко ні тоді, ні зараз не переслідував і не відстоював державні інтереси свідчить і місце останніх переговорів із Коломойським – на Капрі. Тоді як робоче місце президента в його Адміністрації, де проводяться ділові зустрічі державницького характеру.

А 22.02.2015 були оновлені вакансії «Рошен» у Калузі, Росія, з зарплатою, що перевищує українську в 2.5 та 5 разів.  

Гнап Нерушима 

Читайте також:
Оператор газорозподільної системи — акціонерне товариство "Лубнигаз" — повідомив про планові роботи по заміні запірної газової арматури.
вчора, 10:12
Депутати Миргородської міської ради проголосували за збільшення видатків на охорону здоров'я громадян.
11 липня, 09:38
Представник "Опозиційної Платформи — За життя" Ілля Кива у вільний від роботи в Верховній Раді час провокує бійки.
10 липня, 14:18
Виданню «Останній Бастіон» ніколи не була чужою людська біда.
10 липня, 12:18
Для лубенських комунальних служб настала пора аварійних викликів, пов'язаних із поривами на центральному водогоні міста.
10 липня, 09:36
На штучному водотоку, що сполучає річку Дніпро з Сіверським Донцем і перетинає Полтавську область, заборонили купання.
09 липня, 11:48