Затримали генерал-майора СБУ, який «брав» Корбана та штурмував Будинок профспілок у 2014 році

ПОЛІТИКА
14 квітня, 15:11
Затримали генерал-майора СБУ, який «брав» Корбана та штурмував Будинок профспілок у 2014 році
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

В СБУ стверджують, що Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру «А», працював на ФСБ.

Контррозвідка Служби безпеки України затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

«СБУ зібрала достатню кількість доказів, які переконливо свідчать – Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Це підтверджують наявні матеріали справи, серед яких аудіо та відеозаписи», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

«На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції Гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки», – заявив голова СБУ Іван Баканов.

Повідомляється, що Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБ України, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова.

Останній є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій  Служби ФСБ – підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.

У СБУ стверджують, що слідство також володіє беззаперечними доказами, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. «За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі 200 тис дол. США та паспорт громадянина РФ. У якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів».

За даними СБУ, Валерій Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про:
- обставини проведення окремих таємних операцій в районі АТО/ООС і залучених до них співробітників;
- міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони;
- співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБ України та ЦСО «А», українських розвідувальних органів;
- підбір, вивчення та вербування старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

«Зафіксовано агентурні зустрічі на території європейських країн: Єгорова із Шайтановим та з іншими громадянами України, які були залучені до виконання завдань російської спецслужби», – інформують в пресцентрі СБУ.

Проводяться обшуки за місцями проживання та тимчасового перебування Шайтанова, а також громадян України, які підозрюються у належності до агентурного апарату співробітника ФСБ РФ Єгорова.

Наразі встановлюються обставини їх протиправної діяльності, тривають невідкладні слідчі дії.

У Вікіпедії сказано, що 18 лютого 2014 року Шайтанов керував штурмовою групою, котра в Києві захопила Будинок профспілок під час Євромайдану. 31 жовтня 2015-го керував групою з арешту Геннадія Корбана.

Читайте також:
Про останні шпигунські скандали в правоохоронних органах.
17 червня, 19:29
В спецслужбі зовсім вже заплутались в цифрах?
14 травня, 15:38
Закон "Про національну безпеку України" прямо визначає обов'язком СБУ здійснювати контррозвідувальний захист економічної безпеки держави.
28 квітня, 21:08
Йдеться про колишнього співробітника Центру спецоперацій «А» СБУ.
16 квітня, 16:38
Питання про те, чи можна вважати операцію затримання агента ФСБ РФ у лавах української спецслужби успішною продовжує циркулювати у мережі.
15 квітня, 11:45
Сall-центр працював на заборонену російську пошукову систему «Яндекс».
09 квітня, 14:39