Затримання Шила — це привіт Татарову та Єрмаку від посольства США

Опінії
03 квітня, 09:04
Затримання Шила — це привіт Татарову та Єрмаку від посольства США

Тому за Шила можна не хвилюватись — його подоять і відпустять.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Політично стурбована громадськість обговорює факт позасудового затримання детективами НАБУ такого собі Артема Шила — високоповажного екс-співробітника СБУ й колишнього радника глави держави Андрія Борисовича Єрмака (нехай святиться ім’я Його!).

Як запевняє НАБУ, очолювана Шилом злочинна група заволоділа майже 95 млн грн АТ «Укрзалізниця» на закупівлі трансформаторів. Мовляв, упродовж червня — грудня 2022 року Шило через підконтрольних службових осіб «Укрзалізниці» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів, а саме постачання відбувалося за вартістю, штучно збільшеною майже вдвічі.

Дозвольте не повірити НАБУ: хіба на тендерах «Укрзалізниці» може бути якась корупція, якщо кожний папірець перевіряє член Наглядової Ради «Укрзалізниці» — видатний борець з корупцією і також радник глави держави Андрія Борисовича Єрмака (нехай святиться ім’я Його!) Сергій Лещенко? Та якби якийсь негідник спробував би підсунути трансформатори бодай на три копійки дорожче, Сергій Анатолійович негайно припинив би свої концерти в нічних клубах і став би бити на сполох. Недаремно ж йому, як видатному антикорупціонеру, «Укрзалізниця» щомісяця виплачує  300 тисяч грн.

По-друге, єдине, що НАБУ інкримінує Шилу — це те, що СБУшник направив у тендерний комітет листа, у якому повідомив, що відносно одного з учасників тендера (за версією НАБУ цей учасник перейшов Шилу дорогу тим, що запропонував трансформатори дешевше, ніж підконтрольна Шилу фірма) є нехороша інформація.

Але ж, друзі, ми пам’ятаємо, як НАБУ видавало Свинарчуку листи про те, що фіктивна фірма «Оптимумспецдеталь», через яку Свинарчук разом з «таємним агентом НАБУ» Шевченком поставляв оборонним підприємствам продукцію за завищеними цінами, не має ознак фіктивності.

Перший заступник директора НАБУ Углава, який підписував ці листи, відкараскався дисциплінарним стягненням – йому було оголошено усне зауваження. А детектив Калужинський, який, власне, і провернув цю аферу, навіть пішов на підвищення — став керівником Головного підрозділу детективів НАБУ. Тож чому Шила треба карати якось по-інакшому?

Ну, і по-третє. Якби в НАБУ, дійсно, збиралися б розслідувати закупівлю трансформаторів «Укрзалізницею», то не стали б затримувати Шила, бо це незаконно. Натомість вчинили б за законом – повідомили б СБУшнику про підозру й направили б до суду клопотання про обрання йому запобіжного заходу, одночасно попрохавши в слідчого судді дозвіл на примусову доставку Шила в суд.

А замість цього НАБУ, як це було неодноразово раніше, влаштовує виставу — цікаву, веселу, але абсолютно незаконну.

Тому за Шила можна не хвилюватись — його подоять і відпустять. Тим більше, що в Офісі президента вже зрозуміли, що затримання Шила — це привіт Татарову та Єрмаку від посольства США.

Читайте також:
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
вчора, 20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
вчора, 17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
вчора, 15:05
Політика
Українські транспортні компанії просять звернути увагу на активізацію Тищенка, який хоче повернути корупційні схеми на кордоні
вчора, 10:41
Позиція
Поліція та міська рада не реагують на протизаконну діяльність «благодійників» Мамая та чиновників міської ради.
15 квітня, 16:55
Політика
Елітні автомобілі, катер та нерухомість. Що ще приховує династія Пащенко з Укроборонпрому?
15 квітня, 11:30