Завуальований дерибан родовищ від Полтавської облради

ЕКОНОМІКА
21.07.2016, 14:31

Заступник голови Полтавської облради Євген Холод назвав завуальованим дерибаном нафтогазових родовищ «пілотний проект» Андрія Пісоцкього з отримання відсотка від видобутку нафти й газу для територіальних громад. Про це Холод заявив учора на засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного сектору.

Холод зазначив, що вперше чує про анонсований заступником голови Полтавської ОДА «пілотний проект».

– А на підставі чого? Оце (про заяву Пісоцького у статті) – це завуальований дерибан нафтогазових родовищ. У перший раз чую про це, – Холод.

Видання «Нафтогазовий Бюлетень» із посиланням на кременчуцький ресурс пише, що Андрій Пісоцький анонсував «пілотний проект» з отримання відсотка від видобутку нафти й газу для територіальних громад. Угоду планується укласти з «Укргазвидобуванням». Механізм передбачає створення умов для залучення іноземного інвестора, який має збільшити об’єм видобутку газу зі свердловин, приміром, на 50% за 3 роки – передає «Нафтогазовий Бюлетень».

– Ці 50% розділять між територіальною, обласною громадою, інвестором і компанією, – Пісоцький.

– Територіальні спільноти про це нічого не чули і не знають. І там територіальних спільнот узагалі немає, – зазначив голова «Полтаванафтогазгеологія», фахівець із енергетики Геннадій Сікалов.

Першоджерело з посиланням на Пісоцького повідомляє, що для реалізації пілотного проекту «була створена робоча група, яка протягом 45 днів відпрацює всі необхідні умови з «Укргазвидобуванням».

Зазначимо, стаття у кременчуцькому виданні «Кремень власть» надрукована 14 липня. Відтоді минув тиждень. Представник «Укргазвидобуванням», присутній на комісії, прокоментував, що вперше почув про «пілотний проект» Пісоцького та заплановане укладання угоди.

До слова, Андрій Пісоцький проголосував на комісії з питань ПЕК, хоча не мав на це права. Його не було у складі комісії.

Депутати на комісії проголосували за відмову у наданні погодження на видобування блакитного палива компанією «Полтавагазвидобування» на території Полтавщини. Посадовці підтримали політику Юлії Тимошенко, яка у 2009 році уклала газовий контракт з Росією, що фіксує непідйомну для пересічних українців ціну в 450 дол. за тис. куб. м. газу. 


Читайте також:
Смілянський обходиться «Укрпошті» 378 разів дорожче, ніж його американська колега.
15 січня, 09:29
Китайські бізнесмени продовжують скуповувати українські підприємства.
14 січня, 13:30
Для прикриття незаконної діяльності фігуранти використовували низку підконтрольних підприємств.
10 січня, 16:00
Початок 2020 року приніс зростання вартості дорогоцінного металу.
06 січня, 09:19
Ймовірну дату голосування назвав радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.
04 січня, 07:20
Ще влітку проти компанії було відкрите кримінальне провадження.
02 січня, 15:42