Зберегти для нащадків: на Полтавщині родини поповнюють музейні фонди
Поки загарбники спільно із колаборантами нищать культурне надбання українців, у Диканьці триває зовсім інший процес. Там шанують минуле.
Відповідними кадрами з поповнення фондової колекції поділилася пресслужба Диканського історико-краєзнавчого музею імені Д.М. Гармаша. Зазначається, що небайдужі мешканці Полтавського району передали з сімейних скринь справжні артефакти минулого і позаминулого століть.
Днями музейники отримали від родини Новікових новий експонат — кóшель (сумка виконана технікою перехресного плетіння, пофарбована у коричневий колір). Це чотирикутний «ящик», що складається з двох частин, куди прикріпляли 4 лубні петлі й протягували мотузку для носіння.
Жителі Диканської громади Н. Личко, В. Маценко, Л. Бойко і Т. Оніпко віддали на збереження для нащадків спадщину своїх предків: домоткане рядно, вишиті рушники, жіночу сорочку, завіски на двері. Музейники неабияк зраділи отриманим дарункам, які дихають історією.
Насамкінець медіаагенція Останній Бастіон нагадує читачам, як нещодавно вітчизняні етнографи знайшли у книзі, виданій аж у XVII столітті, унікальний запис. Він не релігійного змісту народною українською мовою, якого, вочевидь, говорили наші предки.