Збирач коштів на пам’ятник Мазепі «просвітив», де загубилися сотні тисяч

ПОЛТАВА
25.04.2016, 18:48
Збирач коштів на пам’ятник Мазепі «просвітив», де загубилися сотні тисяч

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання «Просвіта», відзвітував за витрачені кошти на пам’ятник гетьману Івану Мазепі в Полтаві під час відкритої прес-конференції.

Попередньо на сайті «Просвіта» було опублікувано детальний список благодійників із зазначеними сумами пожертв. Оголошено й загальну вартість пам’ятника. Вона склала 1 мільйон 784 тисяч 369 гривень.

Проте значна частина цих коштів, за словам Миколи Кульчинського, не дійшла до кінцевого призначення:

- Я підозрюю, що 250 тис. грн. (із зібраної суми) ми відправили на ремонт підлоги церкви. Валерій Асадчев попросив, щоб ми заплатили за ремонт, а він потім додасть на пам’ятник. На жаль, він не зміг другий раз нас знайти.


До відома, Валерій Асадчев, колишній голова Полтавської ОДА, нардеп від партії «Наша Україна». 


За словами Кульчинського, Асадчев допомагав йому збирати кошти. Він опікувався окремо постаментом.

На прес-конференції було зазначено,що початком зібрання коштів на пам’ятник варто вважати кінець 2008 року. За цей час накопичилася суттєва заборгованість за пам'ятник. Зокрема, унаслідок рейдерського захоплення кар'єру, зник один із елементів конструкції.

-2006 року ніхто не збирав грошей, - зазначив Кульчинський.

Та в інтерв’ю він обмовився, що з моменту зібрання коштів минуло 10 років. Отож гроші на пам’ятник почали збирати таки в 2006 році.


- Яким чином я взяв оцю цифру? (ідеться про заборгованість за пам'ятник - ОБ). Я просто цю цифру... що не хватає... що готівкою... Я її не знаю.... Через це я взяв просто... Це ж 10 років пройшло. Якщо по платіжках усе зберігається, то з готівки що зберігається, що не зберігається. Розписка була. Та я платив і без розписки. Навіть не думав, що колись постане питання про ці гроші, - Кульчинський.

«Останній Бастіон» згадав просвітянину про 600 тис. грн. готівкою, виділені на пам’ятник Олегом Семінським, головою правління компанії ПрАТ «Нафтогазвидобування».

Детальніше: «Просвіта» вкрала в полтавців ще два пам’ятника Мазепі

Микола Кульчинський зазначив, що не знає цього ім’я:

- Мені 600 тисяч ніхто не давав. За перерахунком вони не приходили. Якщо б хтось виділив такі кошти, я б його до кінця життя памятав.

Згодом він усе ж згадав про 600 тис. грн. від Семінського:

- Може, він (Олег Семінський – ОБ) оплатив постамент. Його вартість 620 тис. грн. Але не тільки він платив за постамент. Ми теж платили. Асадчий більше відповідав за постамент.

До відома, 620 тис. грн. на час виготовлення постаменту в 2008 році = понад 120 тис. доларів.

На думку голови полтавської «Просвіти», вартість постаменту жодним чином не завищена. Вона відповідає важкості робіт. Кульчинський зазначив, що видобути й обробити гранітну глибу під постамент було неабияк складно. Так американському кранові для транспортування гранітної глиби роботу оплачували погодинно, зазначив він.


Після 10 років перепитій і втрати значної кількості коштів, пам’ятник гетьману встановили поблизу Свято-Успенського собору в Полтаві. Офіційне відкриття заплановане на 5 травня. Далі його передадуть на баланс міста.  

Читайте також:
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
вчора, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56
До послаблення карантину готові лише 13 областей.
22 травня, 18:08
Територію колишнього Градизького маслозаводу, де було стихійне сміттєзвалище, нарешті звільнили від побутових відходів.
22 травня, 13:38
Василь Дрозд створив «республіку», в якій влада в упор не помічає людей.
22 травня, 10:35