Збиття літака МАУ: глави МЗС України та Ірану обговорили наступний раунд переговорів
Наступний раунд переговорів щодо збиття літака МАУ та виплати компенсацій має відбутися у жовтні в Тегерані
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив з міністром закордонних справ Ірану Мохаммадом Джавадом Заріфом результати першого раунду переговорів, що відбувся 30 липня в Києві, про компенсації сім'ям жертв літака Міжнародних авіаліній України, збитого під Тегераном у січні 2020 року, повідомляє пресслужба МЗС.
«Вимога української держави та суспільства дуже проста: правда про трагедію, справедливість щодо тих, хто збив літак, і гідні компенсації тим, хто постраждав», - сказав Кулеба.
Глава Міністерства закордонних справ України наголосив, що до наступного раунду перемовин у жовтні українська сторона розраховує отримати від іранської всю необхідну інформацію щодо обставин збиття літака. За його словами, після встановлення усіх фактів можна буде перейти до обчислення рівня компенсацій. Міністри погодилися, що зустріч переговорних команд у жовтні має бути результативною, і обидві сторони працюватимуть задля досягнення цієї мети.
Нагадаємо хронологію подій трагедії :
- 8 січня пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії «МАУ», який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії.
- 11 січня Іран визнав, що "ненавмисно" збив літак, запропонувавши родичам загиблих компенсації по $ 80 000. Українська сторона заявила, що буде домагатися збільшення розміру компенсацій.
- 8 липня в Ірані заявили, що відмовляються вести переговори з приводу грошових виплат, але 14 липня все ж передумали.
- 23 липня у Франції завершили розшифровку переданих їм раніше чорних ящиків зі збитого Boeing, це стало одним з етапів технічного розслідування, що триває дотепер.