Зе-профани: чинних урядовців набирали по оголошенню

Опінії
29 березня, 13:57
Зе-профани: чинних урядовців набирали по оголошенню
Фото: 24 Канал

"Соціальний ліфт" Володимира Зеленського везе вгору тільки тих, хто буде відданий "гаранту" особисто, про фах і компетентність не йдеться.

Економіст, колишній міністр фінансів України

Пандемія ковіду триває рік. Сотні тисяч людей втратили роботу, вакцинація провалена, економіка на межі. І ніхто не знає що робити.

А все чому? — А тому, що "понабирали по оголошенню".

Сильна країна – це ефективно працюючий держапарат. А саме, державні службовці! Не тільки топові, але і службовці середньої та нижчої ланок.

Критично важливо, щоби вони були професіоналами, які пройшли весь шлях. У професійному держуправлінні не має бути спотвореного "соціального ліфта", коли перший запис у трудовій – міністр, або заступник міністра. Це так не працює!

На цю мить, у результаті люстрацій і стрімкого "соціального ліфта", ми маємо держапарат, що складається з людей, які не мають інституційної пам’яті. У них немає базових професійних навичок. А ще, вони не розуміють принципів функціонування виконавчої влади.

Те, як працює медична система – тому яскрава ілюстрація.

Українцям зараз потрібен захист. Однак його може дати лише сильна держава, яка неможлива без нормально функціонуючого держапарату.

Очевидно, що треба повертати людей, котрі вміють(!) та відновлювати інституційну спроможність. Це шлях до сильної держави! Коли ж теперішні "державні мужі" не розуміють, як працює держава, а потужність їхньої інституційної пам’яті прямує до рівня рибки гупі, вони починають вигадувати велосипед.

Читайте також:
Або про черговий проліт фанери над Парижем...
19 квітня, 11:26
Або комусь таки доведеться в борщі втопитись...
12 квітня, 11:26
Президент продовжує обіцяти: діти, народжені в Україні, зможуть отримати кошти від використання та видобутку надр
21 березня, 10:35
Або, на якого біса нас розпитували про канабіс?
13 березня, 15:15
Увага, небезпека: «правник» з дипломом Криворізького економічного інституту КНЕУ імені Вадима Гетьмана!
04 березня, 13:26
"Велюровий слуга" Микола Тищенко знову опинився у центрі суспільної уваги. На цей раз через гучну вечірку у київському готелі "Fairmont".
09:48