Created with Sketch.

Зе-владі на замітку: диктатура в Україні не приживеться

01.02.2023, 07:00
Фото: Facebook

Регулярно змінювати владу та гнати палицями чиновників із насиджених місць – споконвічна традиційна розвага волелюбних українців.

Таку думку в інтерв'ю каналу "Фабрика новин" висловив відомий вітчизняний політтехнолог Сергій Гайдай, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Завдяки політичній конкуренції й так званому "плюралізму думок" українці не схильні до толерування узурпації влади однією особою чи угрупованням, керованим олігархами.

«Попри корупцію, у нас дуже добре розвинене громадське суспільство, люди бачать брехню наскрізь. Особливо це загострилося після 24 лютого, коли деякі чиновники та депутати продовжують розкошувати, поки українці страждають від наслідків російської агресії. У суспільстві загострилося критичне ставлення до влади, яку за найменшої помилки розносять у пух і прах з усіх доступних на сьогодні майданчиків. Тобто, інститут демократії у нас працює як годинник, хоч і своєрідний з певними національними особливостями.

Відтак у демократичному суспільстві народ, або конкретніше – виборці, не дозволяють цементуватися одному політичному режиму й формувати диктатуру. Чинник змінності влади властивий українцям, як нікому іншому народу. Це здоровий соціально-політичний метаболізм нашого дорослішого у цій війні суспільства. Навіть той такий Володимир Зеленський, попри теперішні свої рейтинги не узурпує владу. Адже люди зі зброєю, тим паче з досвідом бойових дій, цього просто так не дозволять зробити ні йому, ні комусь іншому. Згадаймо Віктора Януковича, якого прогнав Майдан, і стане очевидно, що диктатура – не наш метод», – заявив Сергій Гайдай.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що плекання розвитку наявних демократичних інституцій, прав і свобод громадян має бути пріоритетом будь-якої української влади.

Читайте також
Программа оновлення країни від «Останнього Бастіону»
Позиція
Наші масові уявлення про демократію — фантазії совєцьких дисидентів
Опінії
Змінювати українське суспільство – завдання на десятиріччя
Блоги
В Україні відсутні реальні політики, але вдосталь популістів
Політика
«Тіньову державу» треба повністю демонтувати й будувати нову Україну
Опінії
«Слугоносна демократія», або куди веде Україну Зе-команда
Політика