«Зелена» авіація, або як влада спонсорує промисловість країни-агресора

Опінії
18.11.2021, 10:17
«Зелена» авіація, або як влада спонсорує промисловість країни-агресора
Фото: Facebook

"Слуги неукраїнського народу" запустили авіакомпанію, рейси якої обслуговують російські літаки. Бізнес на крові, скажете ви, – саме так!

Журналіст, політик

Коли я почув цю історію, не знав сміятись чи навпаки. Вона є максимально яскравим прикладом скільки брехні і корупції стоїть за пафосними проектами, про які не менш пафосно говорять Зеленський і його прислуга.

А черговий факт співпраці з агресором, який теж тут є, точно не смішний; тож, почнімо. У квітні найвеличніший заявив, що хоче до кінця року створити національного авіаперевізника; ну і щоб його літаки були вітчизняними, виробництва "Антонов".

Наприкінці жовтня на YouTube-каналі "Слуг народа" з'являється відос, де голова фракції у Верховній Раді Давид Арахамія та ще пару депутатів-"слуг" представляють перший рейс нової авіакомпанії "Air Ocean Airlines", який летить з Києва у Миколаїв. Арахамія з неабиякою гордістю говорить про нову авіакомпанію, в якій – увага! – літаки вітчизняного виробництва АН-148. А вже 2 листопада авіаперевізник швиденько отримує право на 6 маршрутів всередині України.

Красиво? А от тепер починається найцікавіше.

По-перше, "Air Ocean Airlines" – не державна компанія. 100% власності належить власнику невеликої транспортної компанії "РТС-плюс", яка має пару-трійку вантажівок для перевезення негабаритних вантажів. Явно, що у нього немає коштів на запуск авіакомпанії, яка вимагає мільйонних інвестицій в доларах США. Гаразд, зате у держави є.

Фракція "Слуга народу" зараз активно пропихує законопроект 6298, щоб з державного (!) бюджету на 2021 рік дати національному авіаперевізнику 500 мільйонів (!) гривень. Забаганка Зеленського з мутною системою власності, яка дозволяє припустити наявність підставної особи, фінансується за рахунок народу України! У мене питання до НАБУ – правда цікава для вас історія? Далі – більше!

По-друге, екіпаж на першому рейсі був з Державного авіапідприємства "Україна", яке обслуговує перших осіб держави. На відео "слуг" – пілот із ДП. Я надіслав до них запит – а якого так? Чекаю як відбрешуться.

Ну і, по-третє, літаки АН-148, але НЕ українські. І навіть не нові. Це старі літаки, зібрані у Воронежі, які літали на маршрутах російської авіакомпанії "Ангара"! Подивіться на фото – навіть малюнок на корпусі не змінили, він ідентичний! Лише зняли російський прапор і стерли назву попереднього власника.

Формально літаки в лізингу від кіпрської компанії "Cyprus Aircraft Leasing 2 (Cal) Ltd", яка належить німецькому бізнесмену Ральф-Дітеру Монтаґ-Гірмесу, який активно працює з Росією і навіть займався постачанням літаків на Кубу і в Північну Корею. Факт, що Арахамія і компанія збрехали про українського виробника, місце якого насправді зайняв російський!
Мало?

Насправді, це лише початок захоплюючої історії про корупцію Зеленського і оточення. А також, про використання державних коштів в особистих цілях і про чергову викриту співпрацю влади з країною-агресором.

«Зелена» авіація, або як влада спонсорує промисловість країни-агресора_1
Читайте також:
НАЗК, перевіряючи декларації чиновника, виявило недостовірні відомості. Але в НАБУ складу злочину не знайшли.
18 січня, 16:28
На військових вантажівках «КрАЗ» почав заробляти завод голови оборонного комітету ВР від «Слуги народу»
18 січня, 15:35
Посадовці УГВ вимагали великий хабар за нестворення перешкод під час виконання тендерних угод
18 січня, 14:55
На хабарництві викрито заступницю керівника апарату одного із міськрайонних судів Вінницької області.
16 січня, 16:38
Замість сертифікованого обладнання ділки придбали продукцію сумнівної якості
16 січня, 10:28
Державне агентство України з питань кіно ні з того ні з сього виділило чималі бюджетні кошти голові профільного парламентського підкомітету.
15 січня, 10:37