Зеленський на межі, або «осанна» системній корупції
У гонитві за дешевим піаром "Слуги народу" не помічають, як вибивають ґрунт у себе з-під ніг і делегітимізуються в очах суспільства.
Час нової влади збігає. Прес-конференція полковника СБУ Нескоромного, запланована на вівторок очевидно буде позиціонуватися як ще один "срыв покровов" про погану владу України, жахливого Зеленського і злочинну Банкову, що всього півтора року назад підняла Нескоромного із забуття, звільненого з посади в Київському главку і Департаменті "К", зробивши аж першим заступником глави СБУ.
Це враховуючи його попередній досвід і невисокий для цієї посади ранг полковника, був очевидний результат договорняка, а не безпосереднього стандартного просування по службі. Але скандал буде, і цілком вірогідно знайдуться навіть люди які візьмуть на щит речі сказані Нескоромним як істину.
Інакше і не може бути, бо кому тоді потрібний полковник закордоном, якщо він не бажає стати майором Мельниченком у підсумку. Такі явища з викидами компроматів, демаршами старих соратників влади частішатимуть дедалі більше.
Головне тут, аби люди наділені правами дорослого в кімнаті не сплутали війну еліт з антикорупційною боротьбою. Бо саме так це і виглядає.
Спершу найкращий у світі президент приводить найкращого главу Офісу президента (привіт, Андрію Богдан, давно тебе не згадували), а потім цей найкращий глава приводить своїх шибеників-друзяк в пісочницю і роздає їм генеральські посади. Потім власники Андрія Богдана і цих шибеників раптом щось не поділили і відбувається наступний етап: кидання в очі піском.
У медіа це проходить як боротьба з корупцією. Безкомпромісна, сувора і жорстка; але вибачте, чи може вона проводитися людьми, які зі старту заходили в систему через схематоз? Думаю ні.
Земля буде повнитись новими "разоблачителями" і "whistleblower"-ами. Але не варто через це впадати у кураж боротьби з олігархатом, бо як правило це ознаки боротьби олігархату між собою, а не боротьби з ним.
Бо знову в стилі журналістів-розслідувачів затешуться нові Дубінські. До речі, Дубінського в "KyivPost" 2018 року подавали як жертву злочинного режиму Порошенка, на рівні з антикорупціонерами. Сам Дубінський свого часу навіть отримував від USAID гранти, що врешті не завадило йому стати учасником спецоперації російських спецслужб в Україні.
Найперша злочинна дія, яку варто було б розглянути – усе, що відбувається в українській політиці. Є хороший вислів про те, що олігархія це люди, яким спецслужби дали потримати мільярд і в наших умовах ці спецслужби явно не українські.