Зеленський намагається перекласти відповідальність на Залужного

Позиція
25.09.2023, 15:55

Єрмак і Зеленський хочуть перекласти відповідальність за здачу південних областей України на військових.

Кілька днів тому «BBC Україна» опублікувало матеріал під назвою «Хто здав Південь? ВВС з’ясувала деталі найрезонанснішого розслідування війни з Росією».

Журналісти зазначили, що вони спробували з’ясувати подробиці справи, яку у вузьких політичних колах називають "справою Залужного".

Журналісти намагалися знайти відповіді на питання: чому не підірвали мости на перешийку, чому належно не підготували оборону та чому не відправили на той напрямок підсилення?

Вже на початку матеріалу журналісти роблять натяк на те, що у всьому винен Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Таким чином голова держави Андрій Єрмак та Володимир Зеленський, який грає роль президента України, намагаються вплинути на суспільну думку в країні та за кордоном, намагаючись перекласти відповідальність з військово-політичного керівництва України на військових.

Журналісти BBC поспілкувалися з представником Генштабу ЗСУ, який вказав на основну помилку влади:

«Готуватися треба було до війни, збільшувати кількість бригад, створювати завчасно і тренувати ТРО, розвивати ВПК, озброювати армію», - заявив ВВС представник Генштабу.

Замість цього, Єрмак і Зеленський скорочували армію, наплювали на ВПК, частина якого прямо працювала на окупантів (Богуслаєв і «Мотор Січ»), з 2019 року Україна не закупляла озброєння за кордоном, та не випускала власного. Модернізація армії воюючої каїни проводилася волонтерами, за запитом небайдужих військових, які були змушені долати численні бюрократичні перешкоди. Зеленський не зробив нічого для побудови ТРО. Створення боєздатних частин ТРО, які в перший день повномасштабного вторгнення стали на захист України, відбувалося на місцевому рівні. Це робили патріоти, які розуміли важливість створення Сил територіальної оборони, та їх роль у захисті України від окупантів.

Не варто також забувати і про те, що 18 лютого 2022 року Зеленський заявив:

«Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді, наприклад, не зможемо будувати дороги».

19 лютого 2022 року, на Мюнхенській безпековій конференції, риторика найвеличнішого лідора Всесвіту змінилася:

«росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну», заявив Зеленський.

Актор, який грає роль президента України, під час війни займався "великим крадівництвом", виділяючи мільярди з державного бюджету на "розпил" своїм друзям та "Слугам неукраїнського народу", наплювавши на обороноздатність воюючої країни.

Замість підтримки українського ВПК, «Слуги неукраїнського народу» підтримували корупційні схеми «Великого крадівництва» та «Великого руйнівництва».

Тепер Зеленський і Єрмак вирішили призначити винних у тому, що Московія окупувала південь України.

Справу про неналежну оборону Херсонської області, що призвело до її швидкої окупації, ДБР відкрило вже на другому місяці війни — 11 квітня 2022 року. З того часу про її розслідування відомо дуже мало.

Спочатку у публічному просторі «здачу Півдня» пов’язували зі зрадниками у спецслужбі — з колишнім начальником ГУ СБУ в Криму Олегом Кулінічем (нібито саме він передав росіянам всі дані про дислокацію військ та інфраструктуру місцевості), а також з ексочільником управління СБУ в Херсонській області Сергієм Криворучком.

Сергія Криворучка позбавили генеральського звання у 2022 році, а от кримінальних проваджень щодо нього, за даними ЗМІ, досі немає.

Журналісти BBC провели розслідування, в рамках якого з’ясували, що Олег Кулініч не фігурує у справі про окупацію Півдня, як і інші працівники СБУ. Виявилося, що по цій справі проходять виключно військові ЗСУ.

Хто фігурує у кримінальному провадженні?

Журналісти стверджують, що слідчі вже допитали цілий список генералів та представників військового командування. Серед них – командувач сил оборони Сергій Наєв, колишні командувачі угрупування військ "Південь", зокрема генерали Андрій Ковальчук та Андрій Соколов, а також командири інших військових формувань, що входять до складу цього угруповання. Свідчення також дав генерал, ексначальник Генштабу Віктор Муженко. Він зранку 24 лютого 2022 року приєднався до вищого військового командування та допомагав ухвалювати рішення у штабі. Також допитали ще одного колишнього начальника Генштабу, генерала Руслана Хомчака. Дали свідчення і колишні керівники Херсонщини, в тому числі ексголова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута, якого 16 вересня знайшли мертвим у Києві.

В рамках розслідування цієї справи слідчі приходили на бесіду до Валерія Залужного. За даними ВВС, процесуального статусу у цій справі в головнокомандувача ще немає, так само як не було і офіційного виклику на допит.

Зеленський намагається перекласти відповідальність на Залужного_1

Ключовим питанням з боку військових, з якими поспілкувалися журналісти про цю справу, є те, чи здатні цивільні слідчі ДБР розслідувати такі справи. Адже часто в них немає військового досвіду, вони можуть не мати належної експертизи, особливо в питанні ведення війни та ухвалення військових рішень. До того ж за словами військових, є сумніви в неупередженості цього розслідування, адже в публічній площині ДБР часто пов’язують з Офісом президента.

У військових колах побоюються, що їх хочуть просто «призначити» винними для швидкого задоволення запиту суспільства. Адже, за їхніми словами, в цьому питанні, окрім дослідження подій початку війни, не менш важливим є дослідження подій, які відбувалися до самого вторгнення.

Зокрема, як в цілому країна готувалася до війни, які рішення влада ухвалювала і не ухвалювала в цьому напрямку та що робила, щоб максимально посилити армію і підготувати її до оборони.

Генерал Соколов стверджує, що замість чотирьох бригад, які за планом мали закривати кримський напрямок, в нього було лише півтори. Військ для закриття усієї країни від Білорусі до Криму катастрофічно не вистачало. Тож, як вважає генерал, до війни в країні мали оголосити мобілізацію, або в інший спосіб стрімко збільшити чисельність армії.

Джерела в Генштабі заявляють ще й про те, що це розслідування чинить тиск на військове командування.

Хто насправді винен у здачі південних областей, і чому відповідальність намагаються перекласти на військових?

У січні 2020 року Володимир Зеленський перебував з робочим візитом в Омані.

Секретар Радбезу Московії Микола Патрушев прилетів із Москви в Оман чартерним літаком Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN вночі 8 січня.

8 січня 2020 року з аеропорту міста Маскат, столиці Оману, о 18:30 (за київським часом) вилетів чартерний літак Bombardier Global Express 6000 із бортовим номером 9H-VJN, на борту якого перебував президент України Володимир Зеленський.

Зеленський намагається перекласти відповідальність на Залужного_3

Микола Патрушев прилетів із Москви в Оман чартерним літаком з бортовим номером 9H-VJN вночі 8 січня. А вже ввечері того ж дня тим же бортом скористався президент Зеленський для повернення в Київ.

Тож очевидно, що в Омані Зеленський міг мати зустріч з Патрушевим, хоча обидві сторони це заперечують.

Подальші події розвивались наступним чином,

26 лютого 2020 року Володимир Зеленський анонсував плани по Чонгару: «Держава спільно з компанією Socar до кінця року відкриє на Чонгарі великий хаб - центр надання адміністративних послуг, зону відпочинку та інші дуже важливі об'єкти».

10 грудня 2020 року Андрій Єрмак у своїй колонці на УП звітував про виконання плану щодо домовленостей та зобов'язань, які виникли на зустрічi лідерів «Нормандської четвірки».

«Завдяки зміні президентом Зеленським принципів державної політики, Україна робить набагато більше для допомоги нашим громадянам, які змушені залишатися на тимчасово окупованій території, ніж було домовлено», — написав Андрій Єрмак.

«Наприклад, украй важливо убезпечити людей по обидва боки лінії зіткнення від величезної кількості смертоносних мін», - наголосив керівник ОП і додав: «Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні 20 ділянок для розмінування. Потрібно швидко виконувати цей план. Цю роботу може на власні очі побачити кожен, хто відвідає нові контрольні пункти на лінії розмежування, розбудовані за принципом сучасних сервісних хабів», - зазначив Андрій Єрмак.

23 листопада 2021 року віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»: від пункту пропуску до адміністративної межі.

14 лютого 2022 року (за 10 днів до повномасштабного вторгнення) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі. На тиждень раніше ніж обіцяли, відзвітувала Ірина Верещук.

24 лютого 2022 року через КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на територію України увійшли війська Московії, які захопили південь країни, Херсон, Мелітополь, Енергодар та заблокували Маріуполь.

Зеленський, Єрмак, Верещук, Баканов, та інші представники ЗеКоманди намагаються перекласти відповідальність за здачу південних регіонів України на військових, а контрольоване заступником Єрмака Олегом Татаровим ДБР закриває очі на цілком очевидні речі. Замість цього ДБР здійснює шалений тиск на військове командування воюючої країни.

Для нас очевидно — хто винен у здачі півдня України, і це не військові, які героїчно захищали Україну від московитської навали. Винні ті, хто за 5 днів до війни розповідав про те, що: «росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну». Винні ті, хо відкривав хаб на «Чонгарі». Винні ті, хто ударними темпами запускав автобусні шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак», замість того, щоб посилити війська на півдні України.

зеленський, єрмак, татаров, баканов, верещук, наумов, кулініч та інші зрадники мають сидіти на лаві підсудних, та відповідати за державну зраду.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Також Синєгубов наказав всім керівникам комунальних закладів вигнати з приміщень військових. По всій області.
12:05
Політика
Подруга українофоба Дмитра Табачника має бути негайно звільнена з Держмитслужби. Причому разом із тими, хто її призначав!
24 квітня, 07:09
Опінії
Іллю Вітюка Зеленський на десяту річницю розстрілів на майдані підвищує до бригадного генерала.
22 квітня, 15:35