Зеленський продає індульгенції від правосуддя

ПОЛІТИКА
13.10.2023, 09:38
Вадим Альперін
Вадим Альперін

Вищий антикорупційний суд закрив справу одеського контрабандиста Альперіна.

12 жовтня 2023 року під час підготовчого розгляду, яке тривало понад рік, колегія суддів ВАКС ухвалила рішення про закриття справи щодо корупції на митниці стосовно 6 осіб. Їх злочинні діяння у 2016-2017 роках під час розмитнення товарів, імпортованих в Україну, завдали державі збитків на суму понад 60 млн ₴.

Справу слухала колегія суддів у складі: головуючого Олексія Кравчука, суддів Євгена Круга та Інна Білоус.

Зеленський продає індульгенції від правосуддя_1

Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, підставою закриття стало закінчення строку досудового розслідування. Це стало можливим через внесені до КПК України зміни у жовтні 2017 року.

Прокурор САП не погоджується з таким рішення суду та оскаржить його в суді апеляційної інстанції.

За версією слідства, Альперін створив і очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі у бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого працівники митниці відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд.

Внаслідок цього товари ввозили до України за заниженою вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від $80 до $200 за контейнер з тканинами.

Разом з тим, досудове розслідування стосовно інших п’яти учасників цієї злочинної схеми ще триває.

Ця справа була передана до суду у серпні 2022 року.

Через п’ять місяців судді раптово вирішили, що вона не підсудна Антикорсуду і звернулися до апеляції з клопотанням про передачу справи до іншого суду. Однак, апеляційний суд тоді відмовив.

Тепер же сторона захисту подала клопотання про закриття справи наполягаючи на тому, що до цієї справи слід застосувати «правки Лозового» і її слід закрити. Адже строки розслідування нібито продовжував не уповноважений суб’єкт.

Прикметно, що Альперін — це саме той ділок, за пошук якого Володимир Зеленський особисто обіцяв цінний подарунок у 2019 році. Коли його знайшли й судять, через бездіяльність депутатів суд закриває справу. А ще повертає заставу і скасовує всі арешти майна.

Скасування «правки Лозового» досі не відбулося, оскільки процес гальмують окремі представники фракції «Слуга Народу». У Раді вже зареєстрували законопроєкт № 10100, який вирішує це питання. Але окремі «слуги», на кшталт Бужанського, всіляко блокують його ухвалення.

Читайте також:
Політика
Печерський суд виправдав скандального ексзаступника голови Нацполіції Тишлека
27 травня, 09:28
Політика
8 травня Зеленський підписав укази про призначення 113 суддів на посади суддів місцевих судів.
09 травня, 09:34
Політика
Чергова цікава ситуація відбулась на засіданні ВРП за участі експерта із відводів та самовідводів із конфліктом інтересів Роми Маселко.
04 травня, 13:30
Політика
Барсук має зв’язки з Фуксом та Коломойським. Задекларувала чималий автопарк та гори готівки
03 травня, 15:15
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
16 квітня, 11:28