Зеленський ризикує остаточно перетворитися на маріонетку Авакова

Опінії
20 березня, 09:51
Зеленський ризикує остаточно перетворитися на маріонетку Авакова

Кризи приходять і йдуть, а обмежувальні заходи ніби тимчасового характеру лишаються.

Політолог

Найменш приємне в усіх карантинних обмеженнях, що вони можуть лишитися і після. Кризи приходять і йдуть – обмежувальні заходи ніби тимчасового характеру лишаються назавжди.

Тож, раптом полюблена нашою владою китайська модель управління і звернення Зеленського з критикою "м'якотілої ліберальності" була абсолютно невипадкова.

Бажання крутити гайки щосильніше сиділо в зеленій команді ще задовго до вірусу.

Всі ініціативи з імперативним мандатом, і по суті державною профспілкою журналістів, членство у якій буде обов'язковим для існування в професії, і пакет Гетманцева, і контури закону про заборону критики влади – усе це було і так, завчасно.

Тепер з'явилася соціально легітимна підстава для закручування.

У кожного такого обмежувального заходу існує цілком конкретний бенефіціар. І Володимир Зеленський фактично ризикує стати тонкою плівкою над реальною владою Арсена Авакова, яка в умовах надзвичайного стану буде надзвичайною.

Той, у кого в цей час лишаються патрони і легітимне право на застосування сили, спокійно може стати розпорядником ресурсів.

Найголовніше, що Володимир Олександрович думає, що так посилює свою ж владу.

Насправді, після проходження критичної точки він буде її лише послаблювати, делегуючи повноваження і переносячи прийняття рішень з бунтівного і незрозумілого парламенту (який увесь час зелені намагаються каструвати) до цілком конкретних точок концентрації влади – Офісу президента і МВС.

Причому, МВС стане дедалі ширшим монстром після кризи, адже матиме унікальну концентрацію формальної і неформальної влади, золоту акцію в віджимі ресурсів і триматиметься єдиною міцною силою в очах людей в умовах безпорадності.

Тому Арсен Борисович це не просто тимчасова закоханість Зеленського: це новий кардинал Рішельє, якщо хочете.

Громадянське суспільство (ой, як я люблю це словосполучення – як почитаєш, то така грізна сила, як в реальності звичайна плюшева іграшка) буде знаходитися в стані колективного обсесивно-компульсивного синдрому. Весь час переслідуване маніями і нав'язливими ідеями воно проспить встановлення іншого політичного режиму.

Зеленський з часом все більш явно буде перетворюватися на таку ж підставну особу, як і люди, яких він поставив по периметру себе в політиці.

Тому що неможливо було уникнути цього, створюючи маріонеткові Кабміни один за одним і обмежуючи роль парламенту.

Влада – річ конкретна, як і реальні ресурси. Поки в полі зору більшості бродять гербові папірці, реальні гравці намагаються накопичувати не їх, а нафтові свердловини і приватні армії. Тому що реальність завжди неегалітарна, і хтось накопичить більше за інших, поки в справі підставні особи.

Читайте також:
Тимчасово виконуючим обов'язки керівника призначений Віталій Сажієнко.
17 червня, 16:32
Іван Баканов, чинний голова Служби безпеки України, є одним з найнепублічніших політиків з «обойми» Володимира Зеленського.
16 травня, 16:03
Монобільшість у Верховній Раді тріщить по швах.
13 квітня, 07:12
6 квітня поліція склала 192 адмінпротоколи за порушення карантинних заходів.
07 квітня, 07:45
Провал тестування на COVID-19 в Україні годі пояснити браком ресурсів.
06 квітня, 11:29
Геращенко наголосила на непослідовності влади: за вивіз масок ніхто не покараний, за вихід без маски штраф 17 тис. грн.
06 квітня, 07:10