Зеленський знищує заповідні території

ПОЛІТИКА
31.03.2023, 18:26
Болота, проданого під видобуток бурштину
Болота, проданого під видобуток бурштину
Фото: Олег Романов

Міндовкілля погодило знищення території, яку збиралось заповідати!

На початку березня в системі «Прозорро.Продажі» був проданий спецдозвіл на видобуток бурштину на площі 562,8 га.

Видобувати бурштин планують на одному з найбільших болотних масивів України – Сира Погоня. Прямо на межі з Рівненським заповідником, куди входить більша частина болота, - повідомляє Українська Природоохоронна Група - UNCG

Очевидно, що промисловий видобуток бурштину, який вимагає проведення масштабних осушувальних робіт зі зняттям верхнього шару ґрунту на значній ділянці знищить екосистему болота. Бо екосистеми не знають адміністративних меж.

Аукціон став можливим завдяки позиції Міндовкілля, яке 15 листопада 2022 року погодило виставлення ділянки на торги.

Закон дозволяє міністерству встановлювати умови надання надр в користування, але його фахівці звели свою роль лише до перевірки входження ділянки в межі природно-заповідного фонду.  

Хоча два роки тому це ж Міндовкілля погодило клопотання про розширення Рівненського природного заповідника на дану територію і мало офіційну достовірну інформації щодо наявності тут червонокнижних видів та охоронюваних Бернською конвенцією оселищ. Які очевидно знищить промисловий видобуток бурштину.

Головний споживач бурштину – Китай.

Виходить, наша влада продала свою ж природу в інтересах держави, яка відкрито підтримує країну-агресора дипломатично й економічно?

Що ж робити?

  • По-перше, перед початком видобутку має відбутись процедура з оцінки впливу на довкілля. Міндовкілля матиме можливість визнати діяльність з видобутку недопустимою.
  • По-друге, міністерство має переглянути свої підходи й перестати погоджувати спецдозволи на видобуток корисних копалин на ділянках з високим рівнем біорізноманіття.Це непоодинокий випадок. На цьому ж болоті, але трохи далі від заповідника, була продана ще одна ділянка, площею 516,43 га.
  • По-третє, треба зробити процедуру видачі дозволів на видобуток корисних копалин більш екологічною – заборонити видобуток на територіях, перспективних для заповідання та збережених в природному стані.
Читайте також:
Політика
Таке рішення суперечить вимогам «Державної стратегії управління лісами України до 2035 року»
15 червня, 11:11
Полтава
Наслідуючи приклад представників «Останнього Бастіону», селяни допомагають відновити біорізноманіття Полтавського краю. Добрі справи діють.
03 червня, 06:09
Полтава
Оперативники зняли 2 кілометри виявлених у воді браконьєрських сіток. На жаль, порушників нерестової заборони не затримано на місці події.
27 травня, 14:56
Життя
Це сімейство комах із підвиду напівжорсткокрилих. Через великі розміри люди їх доволі часто плутають із шершнями та ґедзями.
09 травня, 21:47
Полтава
Від початку року в області сталися 4 надзвичайні ситуації, коли вигоріла частина екосистеми. Займання виявляють у суху вітряну погоду.
01 травня, 13:45
Полтава
Невідомі особи без дозвільної документації здійснили геодезичні й вибухові роботи у ландшафтному парку «Гадяцький». Завдано збитків державі.
18 квітня, 19:14