Земля могла «вкрасти» Місяць в іншої планети шляхом сили тяжіння
Наявні сили гравітації вплинули на появу у більшості планет Сонячної системи природних супутників. Тільки Меркурій і Венера позбавлені їх.
Згідно із результатами досліджень співробітників Пенсильванського університету, Місяць виник зовсім не через зіткнення Землі з іншим небесним тілом, як вважалося раніше. Наш супутник міг бути захоплений під час процесу зближення, передає медіаагенція «Останній Бастіон».
Кілька мільярдів років тому Місяць становив частину подвійної системи космічних тіл, пов'язаних одне з одним. За гіпотезою американських астрофізиків, якоїсь миті Земля зблизилася із нею і буквально «вкрала»/«позичила» Місяць унаслідок своєї потужної гравітації.
Подібне явище вже спостерігалося у Сонячній системі; наприклад, найбільший супутник Нептуна — Тритон — був захоплений з пояса Койпера, де 1 із кожних 10 об'єктів входить до подвійної системи. Тритон має нахилену орбіту й обертається у напрямку, протилежному до обертання Нептуна, вказуючи на його захоплення із зовнішньої області Сонячної системи.
Також дослідники з'ясували, що у теорії Земля могла захопити навіть більший супутник, розміром із Меркурій чи Марс, проте така орбіта могла виявитися нестабільною. Хоча гіпотеза захоплення Місяця є лише однією із можливих версій її походження, вона додає важливу альтернативу обговоренню, яке триває десятиліття.
Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як на тижні космічний телескоп «Джеймс Вебб» оглянув край Чумацького Шляху. На цей раз ціллю стала область, розташована на відстані понад 58 000 світлових років від ядра галактики.