Жіноча збірна України у ТОП-5 на етапі Кубку світу з біатлону

СПОРТ
10 січня, 18:05
Ірина Петренко
Ірина Петренко

П'яте місце – найкращий результат України з грудня 2021 року у жіночих естафетах.

П'ятий етап Кубка світу з біатлону розпочався у німецькому Рупольдингу. Першою гонкою етапу стала жіноча естафета, в якій збірна України була серед претендентів на нагороди.

На естафетну гонку тренерський штаб збірної України з біатлону вніс одну зміну: перший етап бігла Ірина Петренко, а не Олена Городна. Наступні три етапи мали подолати Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко.

Як виступила Україна у жіночій естафеті?

 • Найкращий результат серед усіх учасників естафети на першому етапі показувала саме Україна. Ірина Петренко закрила без хиб усі десять мішеней на двох вогневих рубежах і втримала перше місце на передачі естафети Юлії Джими.
 • Джима на своєму етапі втратила дві позиції, її випередила Ліза Вітоцці та на передачі естафеті швейцарка Лєна Геккі-Гросс. Проте, як і Петренко, лідерка збірної України не припустилася жодного промаху на вогневих рубежах: після двох етапів у "синьо-жовтих" результат стрільби був 0+0.
 • На третьому етапі, який бігла Анастасія Меркушина, Україна втратила одразу кілька позицій вже на першій стрільбі. Два додаткових патрони опустили команду на шосту позицію, збільшивши відставання до 22.8 секунд.
 • На останній етап Україна вийшла на шостій позиції — Меркушина втримала місце, але відставання від лідерки гонки Німеччини збільшилося до 56 секунд.
 • Христина Дмитренко не змогла відіграти відставання та поборотися за подіум у гонці. На останньому вогневому рубежі українка закрила мішень з додаткового патрона, але змогла підняти підняти команду на п'яте місце.
 • П'яте місце — найкращий результат України з грудня 2021 року у жіночих естафетах. З того складу в України залишилися Ірина Петренко та Юлія Джима (також бігли перший та другий етапи).
 • Переможницею гонки стала збірна Франції, яка випередила найближчих переслідувачок зі Швеції та Німеччини, які посіли друге та третє місця відповідно. Провалила естафету Норвегія — дев'яте місце (2 кола штрафу).

Кубок світу (Рупольдинг). Жіноча естафета

 1. Франція (0+4) 1:08:44.5
 2. Швеція (0+3) +8.7
 3. Німеччина (0+3) +46.7
 4. Швейцарія (0+7) +1:22.3
 5. Україна (0+4) +1:36.1
 6. Італія (0+9) +1:40.7
Читайте також:
Спорт
Українці змогли пройти дистанцією без штрафних кіл
02 березня, 13:07
Спорт
У Щучинську (Казахстан) триває юніорський чемпіонату світу з біатлону.
05.03.2023, 13:30
Спорт
Спортсменка зазначила, що цю нагороду вона присвячує Україні.
27.01.2023, 18:45
Спорт
Україна виборола бронзу в одиночній змішаній естафеті в рамках п'ятого етапу Кубка світу з біатлону
08.01.2022, 17:42