Живі сенсори: мідії контролюють якість води в Польщі

07 лютого, 17:24
Живі сенсори: мідії контролюють якість води в Польщі

Молюски стали екологічними датчиками чистоти води

Місто Варшава, Польща, використовує вісім мідій із сенсорами, приклеєними до їхніх мушель, щоб контролювати якість води та автоматично відключати міське водопостачання, якщо молюски вирішать це зробити.

Коли якість води погіршується, мідії закривають свої мушлі, що активує сенсор і надсилає сигнал на контрольні комп’ютери. Якщо чотири з восьми мідій закриваються, система автоматично вимикає подачу води. Мідії виконують цю функцію протягом трьох місяців, після чого їх повертають у природне середовище. Більш ніж 50 водоочисних станцій по всій Польщі використовують цей метод.

Дорослі мідії та устриці можуть очищати до 50 галонів (близько 190 літрів) води на день, але якщо вода стає занадто токсичною, вони закривають свої мушлі та пережидають несприятливі умови.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Розмір атома вуглецю становить близько 10^-11 м, з ядром у центрі та електронами. Він є одним із перших хімічних елементів, відомих людям.
26 травня, 14:52
Життя
Він — геній, який випередив час. Один із найяскравіших розумів доби Відродження, ким до тепер надихається безліч інтелектуалів і митців.
25 травня, 10:36
Життя
Океанічне дно нашої планети вивчили незрівнянно менше, ніж поверхню Марса. Фактично, людство не бачило ще близько 99% морського дна.
13 травня, 20:31
Світ
T-Rex — один із найпопулярніших давніх хижаків. Саме цей вид динозаврів надихнув команду дослідників на створення торбин з його шкіри.
01 травня, 21:32
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54