Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі

ПОЛІТИКА
20 квітня, 17:44
Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі

Журналісти знайшли в олігарха Ігоря Коломойського замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі

На французькі компанії, кінцевим бенефіціарним власником яких є сестра Ігоря Коломойського Лариса Черток, зареєстровані дві квартири, четверо апартаментів, два підвальні приміщення і два паркомісця навпроти Ейфелевої вежі у Парижі, про це йдеться у матеріалі проекту "Схеми" Радіо Свобода.

Також Черток володіє замком, зведеним у 15 столітті, поблизу французького берега Женевського озера та господарськими будівлями і земельними наділами поруч із ним.

Про раніше невідомі об’єкти власності родини українського олігарха повідомляють журналісти «Схем» (Радіо Свобода) та Scanner Project.

На французьку компанію Beethoven VI, якою через фірму з Монако Beethoven Holding володіє сестра Коломойського, записані два паркомісця за адресою 14 Sq. Alboni у Парижі й апартаменти на шостому поверсі будинку на 1 Rue Beethoven.

Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі_1

За цією ж адресою (1 Rue Beethoven) інша французька компанія – Beethoven ІІІ – володіє квартирою на третьому поверсі, а також чотирма апартаментами та двома підвалами.

Засновником компанії є та ж монакська фірма Beethoven Holding Лариси Черток. Нерухомість розташована поруч з історичними садами Трокадеро, навпроти – через річку Сена – височіє Ейфлева вежа. Паризьку нерухомість родина Коломойського придбала у 2018 році.

Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі_3

У селищі Люллі (за 10 кілометрів від Женевського озера, французький департамент Верхня Савоя) Лариса Черток володіє замком Буффавен (Château de Buffavens).

Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі_5

Цей замок зведений у 15 столітті, на краєзнавчих сайтах зазначають, що він є однією з небагатьох споруд, які «найкраще зберегли характер того часу». На стінах замку залишилися сліди від снарядів женевських солдатів, які захопили Буффавент у 1590 році, а всередині мав зберегтися герб засновників – родини Ланженів.

 Листівка 1907 року із Château de Buffavens
Листівка 1907 року із Château de Buffavens

Комплексом (площа 109 368 кв.м.), куди входить сам замок (підвальний поверх і ще три над ним), прибудова і земельна ділянка, володіє компанія SCI DE Buffavent. Її засновником із 2014 року є компанія із Монако – Lully Real Estate, якою, відповідно до документів, володіє сестра Ігоря Коломойського.

Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі_9

До осені 2014 року замок був власністю Оксани Палиці (дружини Ігоря Палиці – соратника Коломойського). У документах, що стосуються передачі майна від Палиці до Черток, ідеться про те, що на території довкола замку заплановані масштабні перетворення.

«Прибудова під назвою «амбар» – призначена для перетворення на будівлю, житлову площу на двох рівнях з оздоровчою зоною та відкритим басейном», «невелика будівля в саду, призначена для перетворення на садовий сарай або місце для барбекю», «прилеглий ландшафт після перетворення включатиме тенісний, баскетбольний і футбольний майданчики». Спортмайданчики, відповідно до супутникових знімків, з’явилися біля замку в 2016 році.

Коломойського має замок 15 століття у Франції та апартаменти навпроти Ейфелевої вежі_11

Журналісти «Слідство Інфо» у фільмі-розслідуванні «Зірвати банк» повідомляли, що саме на Ларису Черток оформлена нерухомість родини олігарха Ігоря Коломойського у Франції і Швейцарії.

У лютому 2022 року швейцарський суд відхилив позов Черток проти імміграційних органів, які відмовили їй у натуралізації (процес надання іноземцю громадянства) через сумніви щодо походження її капіталу.

Журналісти «Схем» надіслали запитання Ігорю Коломойському щодо походження коштів у його сестри для купівлі нововиявленої нерухомості у Франції, однак відповідей не отримали.

У квітні «Українська правда» повідомила, що родичі олігарха Коломойського відпочивали у Куршевелі (Франція) у шале «Панда», що оформлене на фірму Лариси Черток.

Саме там щонайменше двічі взимку цього року помічали і сина Коломойського.

Автор : Максим Савчук
Читайте також:
Новини
Таке рішення ухвалив Київський апеляційний суд.
25 вересня, 18:00
Політика
Рішенням військового командування країни гелікоптер передано для забезпечення виконання бойових завдань однією з частин.
20 вересня, 13:45
Кримінал
Олігарху повідомлено про додаткову підозру за трьома статтями ККУ
15 вересня, 09:23
Політика
путінські олігархи вивели з Євросоюзу щонайменше $50 мільярдів, – Bloomberg
14 вересня, 10:55
Кримінал
НАБУ повідомило про підозру олігарху Коломойському
07 вересня, 15:26
Кримінал
Йому вручили підозру у шахрайстві та легалізації майна отриманого злочинним шляхом. А коли будуть підозри Зеленському, Шефіру та Баканову ?
02 вересня, 10:01