Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів

11.11.2020, 15:43

З приходом холодів організм стає вразливішим і потребує особливої підтримки. Щоб зміцнити імунітет, варто додати в раціон сезонні фрукти.

Цитрусові

Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів_1

Апельсини, мандарини та лимони — джерело вітаміну C. Склянка апельсинового соку надає сил і енергії, а заодно покращує травлення. Мандарини також містять вітаміни D і K, які сприяють спалюванню жиру і виведенню слизу з організму, тому дуже корисні при застудах і бронхітах.

Хурма

Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів_3

Соковита та стигла, вона містить йод, калій, залізо, вітамін C і магній. У морозний період її смак розкривається, а пектин, яким багата м'якоть хурми, стимулює травлення й обмін речовин. До речі, хурму можна заморожувати. Після розморожування вона стає солодшою і не в'язкою.

Гранат

Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів_5

Цей фрукт зміцнює імунітет, підвищує рівень гемоглобіну і сприяє кровотворенню. Він також спалює жир, нормалізує тиск і допомагає впоратися з кашлем. Зерна граната можна їсти як самостійний десерт або прикрашати ними інші страви: ранкову вівсянку, запечене м'ясо або рибу — що завгодно.

Яблука

Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів_7

Вони зберігають свої корисні властивості протягом всієї зими: покращують травлення, надають сил і зміцнюють імунітет. Найбільш корисні сирі яблука, але для різноманітності їх можна запікати, посипавши корицею або іншими спеціями. Варто також поекспериментувати з сортами.

Журавлина

Зміцнення імунітету: топ-5 найкорисніших фруктів_9

Ця ягода сповнена вітамінами групи B (B1, B2, B5, B6, PP), а також E і K1. Вона допомагає боротися з застудами, хворобами горла та підтримує імунітет. Якщо ви не любите кисле, з журавлини можна готувати смачний домашній морс. Але пам'ятайте, що до складу морсу входить цукор. Тому краще відмовитися від інших десертів, оскільки прості вуглеводи ніяк не допомагають підтримувати імунітет.

Читайте також:
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33
Життя
Навіть 90-хвилинна зміна розкладу сну може спричинити зміни кишкових бактерій, підсилюючи ризики розвитку ожиріння та серцевих захворювань.
05.08.2023, 09:23