Знайдені докази того, що первісні ссавці полювали на динозаврів

18.07.2023, 22:10
Знайдені докази того, що первісні ссавці полювали на динозаврів
Фото: google

Скам’янілі залишки є одними з перших доказів того, що ссавець полює на набагато більшого динозавра.

Динозавр-рослиноїд і ссавець розміром з борсука були знайдені «в смертельному двобої», що мав місце 125 мільйонів років тому. Скам'янілі залишки, які, як вважають, є одними з перших доказів того, що ссавець полює на набагато більшого динозавра, були виявлені в провінції Ляонін в Китаї.

Автор дослідження д-р Джордан Маллон, палеобіолог з Канадського музею природи в Оттаві, Канада, сказав: «Дві тварини перебувають у смертельному двобої, тісно переплетені між собою, і це один з перших доказів справжньої хижацької поведінки ссавців».

Ссавець був ідентифікований як Repenomamus robustus, борсукоподібна тварина довжиною близько 47 см. Він був одним з найбільших ссавців у крейдяний період, час, коли панували динозаври. Тим часом динозавр — Psittacosaurus lujiatunensis, дзьобата рослиноїдна істота довжиною близько 120 см. Попередні дані свідчать про те, що Repenomamus robustus міг полювати на молодих динозаврів.

Репеномамус атакує пситакозавра
Репеномамус атакує пситакозавра
Фото:news.sky.com

У 2005 році вчені знайшли іншу скам'янілість Repenomamus robustus з маленькими кістками молодого пситтакозавра в грудній клітці. Доктор Меллон сказав: «Спільне існування цих двох тварин не є чимось новим, але нове для науки завдяки цій дивовижній скам’янілості — це хижацька поведінка».

Зуби Repenomamus robustus можна побачити в грудній клітці Psittacosaurus lujiatunensis, що свідчить про напад на динозавра, коли обидві тварини раптово загинули, можливо, після того, як потрапили в селеві потоки після виверження вулкана.

Читайте також:
Життя
Палеонтологи знайшли величезного викопного кита, який міг важити 340 тонн.
05.08.2023, 11:47
Життя
У США виявили цвинтар стародавніх родичів слонів
20.06.2023, 13:35
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21