Унікальна знахідка палеонтологів

20.06.2023, 13:35
Череп дорослого гомфотерія
Череп дорослого гомфотерія
Фото: Florida Museum / Kristen Grace

У США виявили цвинтар стародавніх родичів слонів

Фахівці Флоридського музею природної історії (США) на ділянці Монтбрук розкопали скам'янілі останки гомфотерій — родичів слонів, що вимерли, які кілька мільйонів років тому протягом століть помирали в річці або поряд з нею.

«Це знахідка, яка буває раз у житті. На цей час це найповніший скелет гомфотерію у Флориді (його вік — близько 5,5 мільйона років. — Прим. ред.) та один із найкращих у Північній Америці», — підкреслив Джонатан Блох, куратор відділу палеонтології хребетних у Музеї природної історії Флориди .

Зображення гомфотерея
Зображення гомфотерея
Фото:Merald Clark

Унікальність знахідки, за словами співробітниці музею Рейчел Нардуччі, полягає в тому, що зазвичай палеонтологи знаходять лише частину скелета тварини, а у Флориді виявили одразу кілька повних скелетів: зокрема, один належав дорослій особині, не менш ніж семи — молодшим тваринам. Їхні точні розміри тільки доведеться визначити.

Вчені припускають, що гомфотерії, які вони знайшли, не померли одночасно.

Гомфотерії
Гомфотерії
Фото:Pedro Toledo, CC BY

«Схоже, члени однієї чи кількох стад застрягли в одному місці в різні часи», — пояснила Нардуччі.
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Палеонтологи знайшли величезного викопного кита, який міг важити 340 тонн.
05.08.2023, 11:47
Життя
Скам’янілі залишки є одними з перших доказів того, що ссавець полює на набагато більшого динозавра.
18.07.2023, 22:10
Життя
Використання штучного інтелекту під час навчання може стати для школярів «милицями», адже так вони не отримують якісних знань.
14 вересня, 15:58
Життя
За прогнозом фахівців із кліматології та демографії, ефект може посилюватись у міру прискорення змін погодних умов. Земля під загрозою.
12 вересня, 07:15
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
Чи знали ви, що батарейки не створюють електрики, але зберігають. Особливо вироблену завдяки вугіллю, урану, воді або дизельному пальному.
06 вересня, 21:42