Знайдено зниклу притоку Нілу, якою доставляли каміння для будівництва пірамід

СВІТ
22 травня, 06:01
Знайдено зниклу притоку Нілу, якою доставляли каміння для будівництва пірамід
Фото: The Guardian

Як встановила міжнародна команда науковців, рукав найбільшої африканської річки, знаходився поряд із Ґізою. Проте із віками водойма висохла.

Результати своїх досліджень єґиптологи оприлюднили на шпальтах галузевого вісника Університету Північної Кароліни у Вілмінґтоні. Досі вважалося, що мешканці давнього Єґипту могли використовувати водний шлях для переміщення матеріалів, але точних доказів цієї гіпотези не було.

Тепер науковці — археологи, геологи, гідрологи та історики — використали радіолокаційні супутникові знімки, які дозволили їм дослідити простір, прихований пісками та знайти річки, що зникли, та прилеглі стародавні споруди. Виявилося, притока знаходилася поряд із комплексом пірамід у Ґізі.

«Цей щойновиявлений рукав Нілу був завдовжки 64 кілометрів і був прихований дюнами східної частини пустелі Сахари та сільськогосподарськими угіддями протягом тисячоліть. Існування річки могло б пояснити, чому 31 піраміда була побудована ланцюжком уздовж тепер негостинної посушливої смуги у долині Нілу між 4700 і 3700 роками тому», — прокоментували ситуацію науковці.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як торік дослідники виявили нові кімнати у піраміді фараона Сахура. Пустельне плато Ґізи у долині Нілу досі зберігає безліч таємниць минулого.

Знайдено зниклу притоку Нілу, якою доставляли каміння для будівництва пірамід_1
Читайте також:
Світ
Вашинґтона намагається зберегти втрачені на користь Москви позиції в африканському регіоні Сахель. Поки справи йдуть кепсько.
14 травня, 14:45
Світ
Десятилітню антиджихадистську операцію завершено.
23.12.2023, 07:10
Політика
Так звана "Військова рада", котра захопила владу у Ніамеї, оголосила про зняття недоторканності з голови французької дипломатичної місії..
31.08.2023, 20:22
Кримінал
Причиною вказаного кроку влади Південноафриканської республіки названо... "банальну переповненість тюрем".
12.08.2023, 21:12
Світ
Який неприємний сюрприз для кремлівського бункерного щура напередодні відкриття африканського шапіто у Санкт-Петербурзі.
26.07.2023, 19:57
Війна
Крім місцевих військовослужбовців армії африканської країни на базі розміщувалися російські бойовики із компанії Євгєнія Пригожина.
22.04.2023, 18:24