Знешкоджувати терористів і звільняти заручників має лише одна установа – Антитерористичний центр СБУ

Опінії
04.08.2020, 09:36
Знешкоджувати терористів і звільняти заручників має лише одна установа – Антитерористичний центр СБУ

Останні події в Києві збентежили лейтенанта Баканова, оскільки його воїнство виявилося не здатним виконувати свої прямі обов’язки.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Ну, треба ж було такому трапитись – поїхав я 3 серпня 2020 року на 14 годину в Шостий адміністративний апеляційний суд, щоби взяти участь у справі, де я вже три роки представляю підполковника Служби безпеки України Олега Ковтуна. Справа унікальна – начальник штабу Антитерористичного центру при СБУ Геннадій Кузнецов, підробивши документи, вкрав зарплатню свого підлеглого Ковтуна за два роки.

Втім, нічого дивного в цьому немає – Кузнецова вже два рази виганяли з СБУ за вчинення корупційних правопорушень, у 2011 році він був засуджений за скоєння службового злочину вироком Печерського райсуду Києва, але знову був прийнятий на службу й, попри судимість, навіть отримав звання генерал-майора. А унікальність справи в тому, що суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги, але СБУ відмовляється повертати своєму колишньому співробітникові, який прослужив 20 років, вкрадені Кузнецовим гроші, і навіть подала апеляцію: мовляв, зараз Геннадій Іванович будує маєток на Осокорках і йому гроші потрібні більше, ніж Ковтуну.

Судове засідання знову не відбулось через відпустку суддів, але доки я чекав у коридорі храму Феміду, побачив відеосюжет про так зване «захоплення заручника» у відділенні банку, що в столичному бізнес-центрі «Леонардо». Ну, подібними сюжетами нас не здивуєш – заручників в Україні захоплюють по кілька разів на тиждень. Але – і це було справжнє диво – відеокамери журналістів зафіксували, як біля входу в «Леонардо» тинявся й щось знімав на телефон отой самий генерал-майор СБУ Кузнецов, по якому давно й невтішно плаче тюрма.

Власне, знешкоджувати терористів та звільняти заручників має лише одна установа – Антитерористичний центр при СБУ, очолюваний першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким і начальником штабу АТЦ при СБУ Геннадієм Кузнецовим. На фінансування АТЦ щороку виділяються сотні мільйонів гривень, співробітники АТЦ повинні перебувати в постійній бойовій готовності й виїжджати на місце терористичного акту для реалізації плану «Бумеранг».

Однак, насправді, ні на які терористичні акти Кузнецов не виїжджає, бо зараз зайнятий тим, що споруджує у своєму маєтку басейн. Та й проблематично йому кудись виїжджати через 4-ту стадію ожиріння. Саме тому, до речі, звільненням заручників займається, як правило, не АТЦ, а Національна поліція.

Тож запевняю, що начальник штабу АТЦ при СБУ міг з’явитись на місці «терористичного акту» лише в одному випадку – якщо достеменно знав, що це постановка й ніякої вибухівки в «терориста» немає. У Луцьку Кузнецов нікого не звільняв, у Полтаві – також, а тут раптом з’явився біля «Леонардо» й щось собі фільмує на телефон. Я зв’язався з обізнаними людьми й мені шепнули на вухо, що, дійсно, лейтенант Баканов був дуже збентежений тим, що його воїнство не здатне виконувати свої прямі обов’язки, натомість усі лаври за звільнення заручників завжди достаються Авакову.

Тоді в СБУ десь розшукали хворого на голову узбека й відправили (звісно, без вибухівки – хто б її йому дав?) у «Леонардо». На місце події, кинувши без нагляду робітників, що копають басейн у маєтку на Осокорках, примчався Кузнецов, зняв телефоном затримання «терориста» й тепер Зеленський, який у березні 2020 року нагородив Кузнецова Орденом Данила Галицького, дасть йому ще якусь медальку.

Читайте також:
Від діяльності псевдоколекторів постраждало понад 60 тис. людей.
24 червня, 16:54
Минулого місяця на базі лікарні розгорнули чотири інфекційних відділення загальною кількістю 200 ліжок.
16.10.2020, 17:23
Після розпиття алкогольних напоїв хрещений почав завдавати хлопчику ударів.
01.07.2020, 19:01