Знищення зелених насаджень у Полтавському районі: позиції сторін (відео)

ПОЛТАВА
12 жовтня, 17:07

В Держпідприємстві «Агентство місцевих доріг Полтавської області» не бачать порушень закону у вирубці дерев поблизу дорожнього полотна. У Державній екологічній інспекції мають власну думку з цього приводу.

Як повідомляв «Останній Бастіон», на початку жовтня співробітниками Державної екологічної інспекції поблизу села Кованчик Мачухівської сільської ради було виявлено групу осіб, що здійснювали вирубку зелених насаджень вздовж автодороги. Ці дії екологи кваліфікували як правопорушення і викликали поліцію.

Згодом на місце вирубки прибув Олександр Костенко, який у минулому був керівником одного з відділів Державної екологічної інспекції у Полтавській області. На нинішній час Костенко є заступником начальника відділу по експлуатації ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області».

Спілкуючись із журналістами «Останнього Бастіону», Костенко заявив, що вирубка здійснювалася ФОП-ом, із яким у держпідприємства укладено договір. Щоправда, екологи, які виявили вирубку, зазначали, що жодних документів включно з договором у «лісорубів» не було.

У своєму коментарі Олександр Костенко не тільки дав знати, що не бачить нічого поганого у згаданій вирубці, але й розкритикував своїх колишніх колег із Державної екологічної інспекції – буцімто їхня перевірка була позбавлена будь-яких нормативних підстав.

Екологи не погоджуються із такою критикою. Начальник одного з відділів Держекоінспекції Олександр Сак пояснив, що вирубку було виявлено під час позапланових заходів. Екологи не ставили собі за мету здійснювати нагляд за діяльністю осіб, яких у ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» називають своїми підрядниками. На «лісорубів» представники Держекоінспекції звернули увагу так само, як могли звернути увагу на будь-яких інших порушників екологічних норм.

У свою чергу Олександр Костенко заявляє, що вирубка зелених насаджень здійснюється виключно в межах виконання норм стосовно облаштування доріг. Більше того, він спробував переконати журналістів, що йдеться передусім про чагарники, а не дерева.

Проте у різних куточках нашої області можна спостерігати ситуацію, коли чагарники та інша дрібна рослинність добирається дорожнього полотна, натомість дерева вирубуються. Стосовно ситуації з вирубкою поблизу Кованчика, то на наданих екологами фото- та відеоматеріалах видно, що йшлося про дерева крупного діаметру. Тому в Держекоінспекції пояснення Костенка вважають несерйозними.


Читайте також:
13 грудня в Полтаві пройшов майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки.
вчора, 13:18
Ліквідатори аварії провели круглий стіл, де обговорили нагальні проблеми.
вчора, 08:51
Виставка розпочалася 12 грудня.
13 грудня, 18:18
Кременчуцькі депутати звернулися до прем’єр-міністра щодо підтримки національного виробника.
13 грудня, 14:15
Конкурс на кращий пам'ятник загиблим на Сході захисникам України планують провести у Гадячі.
13 грудня, 12:05