Зона вільної торгівлі з ЄС запрацює з 1 січня

ЕКОНОМІКА
27.10.2015, 07:34
Зона вільної торгівлі з ЄС запрацює з 1 січня

Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС, як і планувалося, набуде чинності від початку 2016 року, підтвердили під час бізнес-форуму в Берліні канцлер Німеччини Ангела Меркель та український прем'єр Арсеній Яценюк на спільній прес-конференції.

Це відбудеться незважаючи на заперечення Росії, а також заяви російського керівництва про те, Москва заборонить імпорт українських харчів у разі, якщо угода з ЄС про вільну торгівлю набуде чинності.

"Росія, як будь-яка інша країна, не має права вето на наші двосторонні стосунки з ЄС. Ця угода направлена на розвиток економічних стосунків України та ЄС і не має стосунку до наших відносин з Російською Федерацією", - заявив український прем'єр Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що Росія почала обмежувати український імпорт ще кілька років тому, і що нині частка Росії в українській зовнішній торгівлі не є такою суттєвою, як тоді. Крім того, твердить пан Яценюк, Київ провів багато раундів переговорів із російськими урядовцями, безрезультатно намагаючись довести, що режим вільної торгівлі України з ЄС не загрожує Росії. Раніше у своєму виступі під час відкриття форуму в Берліні український прем'єр також наголосив, що "хоче хтось, чи не хоче, а Україна буде частиною європейського економічного простору".

Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель, підтвердивши незмінність намірів щодо запровадження вільної торгівлі між ЄС і Україною, заявила, що європейські лідери використають час, який залишився до кінця року, аби відшукати з Росією порозуміння у цьому питанні.

"Угода про асоціацію вступає в силу, і щодо цього сумнівів взагалі немає, і час, який у нас залишився, ми використовуємо. Ми ще в Парижі у "нормандському форматі" про це вели мову також з російським президентом. На жаль, у нас поки що немає результатів. Я впевнена, що при добрій волі можна досягти результатів", - заявила Ангела Меркель.

Відділ моніторингу,

"Останній Бастіон"


Читайте також:
Смілянський обходиться «Укрпошті» 378 разів дорожче, ніж його американська колега.
15 січня, 09:29
Китайські бізнесмени продовжують скуповувати українські підприємства.
14 січня, 13:30
Для прикриття незаконної діяльності фігуранти використовували низку підконтрольних підприємств.
10 січня, 16:00
Початок 2020 року приніс зростання вартості дорогоцінного металу.
06 січня, 09:19
Ймовірну дату голосування назвав радник прем'єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.
04 січня, 07:20
Ще влітку проти компанії було відкрите кримінальне провадження.
02 січня, 15:42