Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

СВІТ
18 березня, 13:44
Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці

Місячний розвідувальний орбітальний зонд NASA (LRO) помітив придатне місце для посадки місії Artemis 3 на Місяці.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.

LRO був запущений у червні 2009 року і відтоді забезпечує чудові види Місяця. Він робить чорно-білі знімки поверхні Місяця з високою роздільною здатністю. 3 березня, коли LRO пролітав над кратером Шеклтон поблизу південного полюса Місяця, камера LROC зробила фотографію, на якій видно частину масиву Малаперт.

Малаперт є одним з потенційних місць посадки для місії NASA Artemis 3, яка у 2025 році висадить астронавтів на поверхню Місяця вперше з 1972 року. На зображенні, опублікованому на сайті LROC, повна панорама показує пік висотою 5 000 метрів заввишки, з темною пласкою ділянкою на вершині.

"Можна стверджувати, що сама велич цього регіону робить його головним кандидатом" для посадки Artemis 3", – написав головний дослідник LROC Марк Робінсон з Університету штату Арізона.

Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році_1
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
Фото:NASA

Вчені NASA обрали південний полярний регіон для повернення людства на Місяць через велику кількість водяного льоду. Цей водяний лід є цінним ресурсом для майбутніх дослідників Місяця: його можна перетворити на ракетне паливо, охолоджувальні рідини або просто на воду, необхідну для підтримки життя.

Космічне агентство Великої Британії оголосило про фінансування компанії Rolls-Royce для будівництва ядерного реактора на Місяці. Про це повідомляє UK Space Agency в Twitter.

Реактор підтримуватиме майбутню базу на супутнику Землі. Нинішні £2,9 мільярда (~$3,52 мільярда), виділені Космічним агентством Великої Британії, доповнюють £249 000 (~$302 000), надані минулого року на початкове дослідження Rolls-Royce.

Інженери та науковці Rolls-Royce працюють над створенням ядерного мікрореактора, який матиме невеликий розмір та здатен буде функціонувати незалежно від наявності сонячного світла або місця розташування. За оцінками Rolls-Royce, мікрореактор відправиться на Місяць у 2029 році.

Минулого місяця Космічне агентство Великої Британії оголосило про виділення £51 мільйона (~$61,89 мільйона) британським компаніям на створення систем зв'язку та навігації для використання в майбутніх місячних місіях. Ця ініціатива є частиною програми Європейського космічного агентства Moonlight, яка передбачає розміщення супутників навколо Місяця для забезпечення зв'язку та безпеки майбутніх астронавтів і місяцеходів.

 Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Фото: Rolls-Royce

Читайте також:
Життя
На фотографії заходу Сонця видно, як зірка стоїть над горизонтом та вершинами пагорбів
11 березня, 14:28
Життя
Ймовірність зіткнення є для 2046 року. Астероїд у два-три рази більше за Челябінський метеорит
11 березня, 11:19
Життя
Лауреати Нобелівської премії з фізики довели, наш світ – єдиний океан енергії. Він виникає і за секунди зникає, пульсуючи знову і знову...
17 лютого, 19:32
Світ
Місія Ax-2 на крок наближає Axiom Space до створення комерційної космічної станції на низькій навколоземній орбіті
15 лютого, 11:37
Світ
До запуску SpaceX ще належить провести важливе статичне вогневе випробування всіх 33 двигунів ракети
06 лютого, 14:53
Життя
За даними NASA, комету можна буде побачити в бінокль на ранковому небі Північної півкулі протягом більшої частини січня.
10 січня, 13:22