Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

СВІТ
18 березня, 13:44
Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці

Місячний розвідувальний орбітальний зонд NASA (LRO) помітив придатне місце для посадки місії Artemis 3 на Місяці.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.

LRO був запущений у червні 2009 року і відтоді забезпечує чудові види Місяця. Він робить чорно-білі знімки поверхні Місяця з високою роздільною здатністю. 3 березня, коли LRO пролітав над кратером Шеклтон поблизу південного полюса Місяця, камера LROC зробила фотографію, на якій видно частину масиву Малаперт.

Малаперт є одним з потенційних місць посадки для місії NASA Artemis 3, яка у 2025 році висадить астронавтів на поверхню Місяця вперше з 1972 року. На зображенні, опублікованому на сайті LROC, повна панорама показує пік висотою 5 000 метрів заввишки, з темною пласкою ділянкою на вершині.

"Можна стверджувати, що сама велич цього регіону робить його головним кандидатом" для посадки Artemis 3", – написав головний дослідник LROC Марк Робінсон з Університету штату Арізона.

Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році_1
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
Фото:NASA

Вчені NASA обрали південний полярний регіон для повернення людства на Місяць через велику кількість водяного льоду. Цей водяний лід є цінним ресурсом для майбутніх дослідників Місяця: його можна перетворити на ракетне паливо, охолоджувальні рідини або просто на воду, необхідну для підтримки життя.

Космічне агентство Великої Британії оголосило про фінансування компанії Rolls-Royce для будівництва ядерного реактора на Місяці. Про це повідомляє UK Space Agency в Twitter.

Реактор підтримуватиме майбутню базу на супутнику Землі. Нинішні £2,9 мільярда (~$3,52 мільярда), виділені Космічним агентством Великої Британії, доповнюють £249 000 (~$302 000), надані минулого року на початкове дослідження Rolls-Royce.

Інженери та науковці Rolls-Royce працюють над створенням ядерного мікрореактора, який матиме невеликий розмір та здатен буде функціонувати незалежно від наявності сонячного світла або місця розташування. За оцінками Rolls-Royce, мікрореактор відправиться на Місяць у 2029 році.

Минулого місяця Космічне агентство Великої Британії оголосило про виділення £51 мільйона (~$61,89 мільйона) британським компаніям на створення систем зв'язку та навігації для використання в майбутніх місячних місіях. Ця ініціатива є частиною програми Європейського космічного агентства Moonlight, яка передбачає розміщення супутників навколо Місяця для забезпечення зв'язку та безпеки майбутніх астронавтів і місяцеходів.

 Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Фото: Rolls-Royce

Читайте також:
Світ
Він належить до категорії «вбивць міст» – у разі зіткнення з нашою планетою може знищити цілий мегаполіс.
23 вересня, 13:37
Життя
Точну дату нового запуску ще не призначено або її поки що просто не називають.
15 вересня, 10:27
Світ
У Китаї замахнулися на освоєння космосу до 2100 року
10 вересня, 09:43
Світ
Завершення розслідування не означає, що FAA схвалило плани щодо іншого запуску
09 вересня, 11:20
Світ
Ілон Маск заявив про готовність до нового старту (треба лише дозвіл FAA)
08 вересня, 10:27
Світ
Що ж може рухатися під поверхнею Місяця?
06 вересня, 22:00