Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

СВІТ
18.03.2023, 13:44
Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році

Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці

Місячний розвідувальний орбітальний зонд NASA (LRO) помітив придатне місце для посадки місії Artemis 3 на Місяці.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на Space.

LRO був запущений у червні 2009 року і відтоді забезпечує чудові види Місяця. Він робить чорно-білі знімки поверхні Місяця з високою роздільною здатністю. 3 березня, коли LRO пролітав над кратером Шеклтон поблизу південного полюса Місяця, камера LROC зробила фотографію, на якій видно частину масиву Малаперт.

Малаперт є одним з потенційних місць посадки для місії NASA Artemis 3, яка у 2025 році висадить астронавтів на поверхню Місяця вперше з 1972 року. На зображенні, опублікованому на сайті LROC, повна панорама показує пік висотою 5 000 метрів заввишки, з темною пласкою ділянкою на вершині.

"Можна стверджувати, що сама велич цього регіону робить його головним кандидатом" для посадки Artemis 3", – написав головний дослідник LROC Марк Робінсон з Університету штату Арізона.

Зонд NASA сфотографував потенційне місце висадки людей на Місяці у 2025 році_1
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
На діаграмі показано 13 регіонів-кандидатів для висадки корабля «Артеміс-3» на Місяць
Фото:NASA

Вчені NASA обрали південний полярний регіон для повернення людства на Місяць через велику кількість водяного льоду. Цей водяний лід є цінним ресурсом для майбутніх дослідників Місяця: його можна перетворити на ракетне паливо, охолоджувальні рідини або просто на воду, необхідну для підтримки життя.

Космічне агентство Великої Британії оголосило про фінансування компанії Rolls-Royce для будівництва ядерного реактора на Місяці. Про це повідомляє UK Space Agency в Twitter.

Реактор підтримуватиме майбутню базу на супутнику Землі. Нинішні £2,9 мільярда (~$3,52 мільярда), виділені Космічним агентством Великої Британії, доповнюють £249 000 (~$302 000), надані минулого року на початкове дослідження Rolls-Royce.

Інженери та науковці Rolls-Royce працюють над створенням ядерного мікрореактора, який матиме невеликий розмір та здатен буде функціонувати незалежно від наявності сонячного світла або місця розташування. За оцінками Rolls-Royce, мікрореактор відправиться на Місяць у 2029 році.

Минулого місяця Космічне агентство Великої Британії оголосило про виділення £51 мільйона (~$61,89 мільйона) британським компаніям на створення систем зв'язку та навігації для використання в майбутніх місячних місіях. Ця ініціатива є частиною програми Європейського космічного агентства Moonlight, яка передбачає розміщення супутників навколо Місяця для забезпечення зв'язку та безпеки майбутніх астронавтів і місяцеходів.

 Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Rolls-Royce побудує ядерний реактор на Місяці
Фото: Rolls-Royce

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35