Зрадника Андрія Наумова у Сербії засудили за відмивання грошей
«Сірий кардинал» СБУ часів Івана Баканова отримав рік ув’язення за відмивання грошей.
Вищий суд міста Ниш виніс вирок ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрію Наумову.
Про це повідомляють журналісти Балканської служби Радіо Свобода.
Суд першої інстанції виніс вирок 29 вересня. За словами адвоката Наумова Мілана Петровича, сторона захисту буде оскаржувати це рішення.
«Ми вважаємо, що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що ми вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії», – заявив Петрович.
Адвокат підкреслив, що наразі також очікується рішення Апеляційного суду Нишу щодо запиту України про екстрадицію у справі Андрія Наумова.
Раніше Вищий суд міста Ниш відхилив запит України про екстрадицію Андрія Наумова, який перебуває під вартою в Сербії з червня 2022-го року.
В Україні Наумову оголосили дві підозри – «у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у зловживанні владою або службовим становищем» та у шахрайстві і завданні збитків державі у розмірі понад 3,2 млн гривень.
Повідомлялось, що підозрюваний у держзраді ексочільник Головного управління СБУ в АР Крим Олег Кулініч лобіював призначення Андрія Наумова на посаду першого заступника голови СБУ.
Нагадаємо, директор агентства з реформування сектору безпеки, генерал-майор запасу СБУ Віктор Ягун заявив, що Андрій Наумов цілеспрямовано знищував офіцерів спецслужби.
«Наумов створив таку структуру, яка підпорядкувала собі митницю. Для чого внутрішній безпеці був необхідний доступ до кордону, очевидна: він хотів розв'язувати свої особисті питання, усуваючи незгідних, замінюючи собою оперативників, які виконували чесно свої обов'язки. Коли ж співробітники протестували, то за підписом Наумова виходив внутрішній документ, як тавро, що є нібито підозра у сумнівності цих патріотично налаштованих офіцерів, яких слід ретельно перевірити, а до того усунути від виконання обов'язків і здійснити внутрішнє розслідування. Тепер цих оббреханих людей важко повернути в СБУ, і особливо на фронт, бо їм не довіряють свої ж», – пояснив Віктор Ягун.