Зростає співпраця Великобританії та Китаю

СВІТ
13.09.2023, 16:01
Зростає співпраця Великобританії та Китаю
Фото: google

Це сталося після зустрічі Ріші Сунака з прем’єр-міністром Китаю щодо «неприйнятного» втручання в демократію Великобританії.

Співпраця Британії з Китаєм у наукових дослідженнях зросла в чотири рази за десятиліття, незважаючи на побоювання безпеки. Висновки опубліковані в середу в звіті Королівського коледжу Лондона, розкривають залежність британської науки від зв'язків з китайськими установами та потоку китайських докторантів до британських університетів.

У 2021 році британські дослідники опублікували 22 591 статтю в журналах зі співавтором у Китаї, що еквівалентно приблизно 10% усіх статей Великобританії, індексованих у Web of Science, базі даних для академічних журналів. Це число зросло з 5105 у 2011 році. Останні дані свідчать про те, що внесок Китаю в наукову продукцію Великобританії продовжує зростати до приблизно 11,4% робіт у 2022 році.

Лорд Джонсон з Мерілебона, колишній міністр університетів і запрошений професор Інституту політики Королівського коледжу Лондона, попередив, що університетський сектор не має плану щодо ескалації напруженості між Великобританією та Китаєм.

Вразливість університетів до впливу Китаю цього року підкреслили члени парламентського комітету з питань розвідки та безпеки, які стверджували, що Пекін використовує університети, щоб діяти проти британських інтересів, наприклад, використовуючи дослідницькі програми на користь китайської армії.

За даними Австралійського інституту стратегічної політики, Народно-визвольна армія направила близько 500 військових вчених до академічних закладів Великобританії протягом десятиліття до 2017 року.

«Після навчання в академічних установах ці студенти мають змогу виявляти та вилучати цінну інформацію, дані та інтелектуальну власність назад до Китаю», — сказав комітет.

Загалом частка китайських абітурієнтів, які навчаються на очній формі навчання в університетах Великої Британії, значно зросла за останні п’ять років: із 17% у 2018 році до 28% у 2022 році.

Читайте також:
Світ
ЄС не накладав би обмежень, якби не допомога КНР Москві, - зазначи Віцеканцлер ФРН Хабек.
14:55
Опінії
Голова держави Андрій Єрмак оголосив про підготовку до нових міжнародних перемовин. Перемога України скасовується блазнями з Банкової.
вчора, 13:40
Світ
Раніше Пашинян заявив, що дві країни з ОДКБ допомагали Азербайджану готувати війну проти Вірменії у Нагірному Карабасі
12 червня, 17:01
Політика
Лідери фракції «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла заявили, що термін повноважень Зеленського закінчився
12 червня, 09:33
Світ
Спікер Палати представників Джонсон вважає, що нинішніх дозволів для ЗСУ на використання зброї США від адміністрації Байдена, недостатньо.
06 червня, 10:25
Політика
Китай хоче, щоб росія продавала йому газ за внутрішньоросійськими цінами, - Financial Times
03 червня, 18:21