Зростає співпраця Великобританії та Китаю

СВІТ
13 вересня, 16:01
Зростає співпраця Великобританії та Китаю
Фото: google

Це сталося після зустрічі Ріші Сунака з прем’єр-міністром Китаю щодо «неприйнятного» втручання в демократію Великобританії.

Співпраця Британії з Китаєм у наукових дослідженнях зросла в чотири рази за десятиліття, незважаючи на побоювання безпеки. Висновки опубліковані в середу в звіті Королівського коледжу Лондона, розкривають залежність британської науки від зв'язків з китайськими установами та потоку китайських докторантів до британських університетів.

У 2021 році британські дослідники опублікували 22 591 статтю в журналах зі співавтором у Китаї, що еквівалентно приблизно 10% усіх статей Великобританії, індексованих у Web of Science, базі даних для академічних журналів. Це число зросло з 5105 у 2011 році. Останні дані свідчать про те, що внесок Китаю в наукову продукцію Великобританії продовжує зростати до приблизно 11,4% робіт у 2022 році.

Лорд Джонсон з Мерілебона, колишній міністр університетів і запрошений професор Інституту політики Королівського коледжу Лондона, попередив, що університетський сектор не має плану щодо ескалації напруженості між Великобританією та Китаєм.

Вразливість університетів до впливу Китаю цього року підкреслили члени парламентського комітету з питань розвідки та безпеки, які стверджували, що Пекін використовує університети, щоб діяти проти британських інтересів, наприклад, використовуючи дослідницькі програми на користь китайської армії.

За даними Австралійського інституту стратегічної політики, Народно-визвольна армія направила близько 500 військових вчених до академічних закладів Великобританії протягом десятиліття до 2017 року.

«Після навчання в академічних установах ці студенти мають змогу виявляти та вилучати цінну інформацію, дані та інтелектуальну власність назад до Китаю», — сказав комітет.

Загалом частка китайських абітурієнтів, які навчаються на очній формі навчання в університетах Великої Британії, значно зросла за останні п’ять років: із 17% у 2018 році до 28% у 2022 році.

Читайте також:
Опінії
Нас у США тепер не підтримують не лише республіканці, але й демократи.
вчора, 16:30
Політика
Це боляче визнавати, але нам потрібні нові наративи для світу. Бо ті, що працювали перший рік великої війни — зараз уже не діють.
06 грудня, 16:05
Війна
Демократи в США не переконали республіканців допомогти Україні.
06 грудня, 10:05
Світ
Таке рішення прийняли після того, як Біньямін Нетаньяху наказав шпигунським агентствам розробити план ліквідації членів ХАМАСу.
05 грудня, 17:35
Політика
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо відмовив Україні у зброї та заявив, що не вірить у військове вирішення конфлікту в Україні.
05 грудня, 11:07
Політика
Білий дім заявив, що без дій Конгресу у нього закінчиться допомога Україні до кінця року.
05 грудня, 10:46