Created with Sketch.

ЗСУ контратакували західніше Сватового, війська рф просуваються до Бахмуту: карти боїв ISW

14.03.2023, 08:27

У Кремлі сприймають пригожина як загрозу режиму путіна

У Кремлі побоюються, що критичні висловлювання засновника приватної військової компанії "Вагнер" євгєнія прігожина на адресу Міністерства нападу рф через перебіг військової кампанії в Україні, а також заяви про "президентські амбіції" можуть загрожувати режиму кремлівського бункерного щура владіміра путіна.

Про це говорять аналітики Інституту вивчення війни, повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на звіт ISW.

Експерти ISW звернули увагу на звинувачення з боку члена пов'язаного з Кремлем дискусійного клубу "Валдай", російського політолога Олексія Мухіна на адресу прігожина щодо переслідування політичних цілей у росії, які ставлять під загрозу сили його найманців у Бахмуті.

Так, Мухін прокоментував саркастичну заяву прігожина від 11 березня про те, що він балотуватиметься на президентських виборах в Україні в 2024 році, і заявив у своєму Telegram-каналі, що російська громадськість почала інтерпретувати заяву прігожина як оголошення про те, що він балотуватиметься на виборах президента рф, які також заплановані на 2024 рік.

Московитський політолог також риторично запитав, чи повідомляв Пригожин Путіну про свої "президентські амбіції". Мухін стверджував, що подання прігожиним себе як "командира" ПВК "Вагнера" "безпосередньо впливає на планування та управління бойовими діями штурмових загонів".

Також він уїдливо заявив, що прігожин є "перспективним політиком", який шукає цапів-відбувайлів, щоб звинуватити у високих втратах особового складу "вагнерівців" в ході наступу на Бахмут.

Мухін зауважив, що всі знають, що уряд рф платить за війська Пригожина та їхні боєприпаси, і додав, що відмова прігожина визнати підтримку з боку звичайних російських сил відштовхнула його від інших "польових командирів".

Політолог дійшов висновку, що прігожин своїми діями "поставив бійців "Вагнера" під загрозу оточення під час очікуваної української контратаки".

Також Мухін заявив, що прігожин тепер вимагає, щоб російські військовослужбовці "прикривали його фланги", і що військам рф, можливо, доведеться забути про свою ворожість до прігожина, щоб запобігти подальшим втратам "Вагнера" в Бахмуті.

У ISW зазначають, що напад Мухіна на прігожина узгоджується з їхньою оцінкою від 12 березня про те, що Міннападу рф може навмисно використовувати сили "Вагнера" в Бахмуті, частково для того, щоб підірвати політичні устремління Пригожина.

"Звинувачення Мухіна також підтверджують оцінку ISW про те, що Кремль і Міноборони росії можуть намагатися звинуватити прігожина у сповільненні темпів просування в Бахмуті та великих втрат серед найманців "Вагнера"", - йдеться в публікації.

Так, експерти звертають увагу, що висловлювання Мухіна демонструє, як Кремль може сприймати неоднозначні заяви прігожина та "його загрозу путінському режиму".

Раніше аналітики ISW спостерігали різку критику на адресу прігожина з боку таких блогерів, як терорист ігор гіркін, проте "заява Мухіна примітна його зв'язком із кремлівським інститутом, яким є клуб "Валдай"".

прігожин, відповідаючи на заяви Мухіна, не став згортати свою ворожу риторику щодо Міністерства нападу рф, заявивши, що ситуація в Бахмуті залишається "дуже важкою" і що його "550 спроб" дістати боєприпаси для "вагнерівців" були проігноровані.

прігожин при цьому наголосив, що військовослужбовці рф привозять його найманцям до Бахмута від 12 до 15 машин з боєприпасами з окупованих територій у запорізькій області, а також із Донецька та Авдіївки. Він зазначив, що "між бійцями ПВК "Вагнера" та бійцями Міннападу росії конфлікту немає", і заявив, що впевнений, що "вагнерівці" і надалі отримуватимуть такі пожертвування "завдяки дружнім відносинам із цими підрозділами".

прігожин також стверджував, що у нього встановилися відносини "з невстановленими звичайними силами" після того, як вони пережили рік "зради", і заявив, що ці сили не прикривають один із флангів "Вагнера" - заява, яка імітує твердження Мухіна про те, що Росармія не зацікавлена у допомозі "вагнерівців".

Ключові висновки

Українські військові провели успішну контратаку на захід від Сватового Луганської області, а також низку рейдів лівобережжям Херсонської області. Війська рф продовжують просуватися біля Бахмута.

Луганський напрямок: ЗСУ здійснили контратаку західніше Сватового

На кадрах з геолокацією, опублікованих 13 березня, видно, що російські війська просунулися на південь від Гряниківки (17 км на північний схід від Куп'янська). Генштаб ЗСУ повідомив, що 12 і 13 березня російські війська вели безуспішні наступальні дії на північний схід від Куп'янська.

Війська рф також 12 і 13 березня продовжували завдавати наземних ударів у районі Сватового та Кремінної. Ординські джерела стверджували, що 12 і 13 березня окупанти досягли локальних успіхів у даному районі, у тому числі в Серебрянському лісництві.

Московитський блогер заявив, що ЗСУ провели контратаку в районі Кармазинівки (13 км на південний захід від Сватового), Невського та Макіївки (23 км на північний захід від Кремінної). Також на кадрах з геолокацією, опублікованих 13 березня, видно, що російські війська трохи просунулися на північний схід від Верхньокам'янського (7 км на схід від Сіверська).

Донецький напрямок: війська рф зайняли нові позиції західніше Бахмута

Окупаційні війська продовжували наступ у Бахмуті та його околицях. Війська рф, ймовірно, просунулися вздовж траси Е40 Бахмут-Слов'янськ. На кадрах із геолокацією, опублікованих 12 березня, видно, що окупанти також просунулися на північний захід від Бахмуту в районі Богданівки.

На опублікованих відео також видно, що війська рф висунулися на нові позиції на південному заході Бахмуту вздовж траси Т0504 Костянтинівка - Годин Яр - Бахмут. Московитські джерела продовжували заявляти, що бойовики ПВК "Вагнера" розпочали штурм підземних ділянок комплексу АЗОМ на північному заході Бахмуту.

Ординські джерела також заявили, що ЗСУ концентрують сили біля Бахмуту в рамках підготовки до контратаки, щоб прорвати блокаду міста. Також за даними росЗМІ, 13 березня українські сили провели контратаки вздовж лінії Кліщівка — Часів Яр на захід від Бахмуту.

12 та 13 березня окупаційні війська продовжували наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк. Також російські війська 12 березня вели безуспішні наступальні дії в районі Вугледару (30 км на південний захід від Донецька).

Південний напрямок: ЗСУ проводять успішні рейди лівобережжям Херсонської області

ЗСУ продовжують проводити рейди районами лівобережжя Херсонської області. 10 березня українські офіційні особи опублікували кадри, де українські сили проводять диверсійний рейд у невстановленому районі на східному березі Херсонської області.

Окупанти 12 та 13 березня продовжували вести вогонь на захід від Гуляйполя, а також у Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях. У ЗСУ заявили, що окупанти мають можливість замінити пошкоджену військову техніку на Кінбурнській косі. Також українські військові працюють над тим, щоб відтіснити російські війська за 20 км від берега Дніпра.

Ординські окупанти в Україні використовують нещодавно створені "штурмові загони" по-різному у різних тактичних ситуаціях. ЗС рф об'єднали постійні штурмові підрозділи до структур батальйонів, полків і бригад.

Експерти у звіті наводять повідомлення українського офіцера запасу про захоплену російську військову інструкцію щодо нового "штурмового загону". Він поінформував, що сили рф використовують в Україні як формалізовані постійні штурмові загони, так і спеціальні тимчасові штурмові загони.

Український офіцер повідомив, що росармія об'єднала постійні штурмові підрозділи у структури батальйонів, полків та бригад, і що їхня кількість варіюється від роти до посиленого батальйону.

Ординські загарбники збирають тимчасові штурмові загони у складі полку чи батальйону для конкретних операцій та не присвоюють їм номер, назву, певну структуру, штатного командира чи конкретне озброєння.

Постійні російські штурмові загони окупантів мають призначених командирів і найчастіше складаються з 1-2 танків, кількох бронетранспортерів і від 40 до 80 осіб особового складу.

Повідомляється, що війська рф формують тимчасові штурмові загони для реагування на ситуації в міру їх виникнення, і ці формування, мабуть, часто відступають після початкових втрат і мають серйозні проблеми зі зв'язком і координацією, йдеться в публікації.

Постійні штурмові підрозділи російські окупанти створюють для прориву позицій ЗСУ і, можливо, створили їх на зразок дрібномасштабної тактики штурму групи "Вагнера" в районі Бахмуту, зазначають в ISW.

Ординські сили також використали деякі з цих постійних штурмових підрозділів у каральних цілях і насильно укомплектовували їх "проблемними та неслухняними солдатами", щоб покарати їх "за погану поведінку", повідомляється у звіті.

Аналітики вважають, що російські військові можуть намагатися зосередити боєздатні сили та техніку в постійних формуваннях, підготовлених для ведення дрібномасштабних атак, а з'єднання, що сильно деградували, відстороняються від наступальних операцій, що мають тактичне значення.

Повідомляється, що сили рф використовують ці штурмові з'єднання для нападу на добре укріплені українські позиції та ведення бойових дій у містах.

Такі формування, на думку експертів ISW, з трудом проведуть механізований наступ по відкритій місцевості в Україні, і російські інтервенти, ймовірно, використовують їх для умов на нинішніх лініях фронту, а не для більш широких оперативних цілей.

Читайте також
Москва занесла дамоклів меч над застрашеним Заходом
Політика
На Заході не вірять у ядерний блеф путіна
Війна
Хто увійшов до команди Дональда Трампа
Політика
Російська стратегія «Таран» і її місія на Донбасі. Частина перша.
Війна
Інтелектуальний неоколоніалізм
Політика
«Втомленому» Заходу простіше всадовити за стіл перемовин Київ
Політика