ЗСУ можуть швидко навчитися працювати з Patriot, далі слово за Німеччиною, - Міноборони Польщі

ВІЙНА
28.11.2022, 16:13
ЗСУ можуть швидко навчитися працювати з Patriot, далі слово за Німеччиною, - Міноборони Польщі

Лише декілька одиниць системи вже дозволили б закрити велику ділянку повітряного простору України

Українські військовослужбовці здатні дуже швидко навчитися використовувати систему протиракетної оборони Patriot, наразі все залежить від рішення Німеччини.

Про це повідомив заступник голови Міністерства національної оборони Польщі Войцех Скуркевич, інформує медіа агенція "останній Бастіон" із посиланням на PAP.

"Українці здатні навчитися користуватися "Патріотами" за дуже короткий час. Справа двох місяців. М'яч зараз на боці Німеччини, чекаємо на хід з їхнього боку", - сказав Скуркевич.

Він зазначив, що для Польщі зараз найголовніше - зміцнення східного флангу НАТО.

Заступник голови польського Міноборони додав, що для Польщі важливо, щоб захист повітряного простору НАТО здійснювався і з української сторони.

Зенітний ракетний комплекс Patriot здатний збивати цілі на великій відстані. Лише декілька одиниць системи вже дозволили б закрити велику ділянку повітряного простору.

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

Як зазначив Ігнат, наразі існує декілька модифікацій далекобійного комплексу. Остання ж модифікація ЗРК здатна також збивати й балістичні цілі.

Загалом відсоток враження різниться залежно від технічних характеристик комплексу, наприклад:

  • Patriot здатний збивати цілі на відстані до 150 км;
  • Бук М1 - 40 км;
  • IRIS-T - 40 км;
  • NASAMS - 40 км;
  • С300 - 75 км.

"Зрозуміло, якщо 150 км, то уже розмістивши ті комплекси на певній відстані один від одного, то вже можна перекрити чотирма установками доволі велику ділянку повітряного простору", - додав Юрій Ігнат.

За словами речника командування Повітряних сил ЗСУ, Patriot є надзвичайно сучасним й ефективним комплексом, чиї радари здатні виявляти цілі від найменших до найбільших надзвичайно ефективно.

Читайте також:
Війна
Наразі системи перебувають у Німеччині й будуть передані Україні «якомога швидше».
24 серпня, 11:07
Війна
Ще 11 мають надійти пізніше, - посол Макеєв.
28 липня, 16:34
Війна
Сполучені Штати Америки та Німеччина досягли домовленості про надання Україні п’яти систем протиповітряної оборони Patriot.
21 липня, 17:15
Війна
росія готується запускати до 2000 дронів одночасно.
20 липня, 08:47
Війна
Міністерство оборони Німеччини спростувало заяву про нібито вже розпочате постачання зенітно-ракетних комплексів Patriot до України.
16 липня, 16:47
Війна
Обіцянка відправити системи Patriot може зменшити тиск на Трампа, але поставки в найближчому майбутньому здійснені не будуть.
15 липня, 09:33