10 нейроприйомів, котрі допоможуть перепрограмувати мозок

07.06.2021, 14:10
10 нейроприйомів, котрі допоможуть перепрограмувати мозок

Нейрохакінг

Вважається, що якщо ви хочете змінити життя - побороти страхи, навчитися краще продавати або стати щасливішим - треба змінити спосіб мислення.

Але це - довго і важко.

Психолог Шон Янг пропонує швидший, легкий і науково обґрунтований спосіб «зламати» мозок, щоб послідовно робити те, що хочеться, - нейрохакінг.

1. Спочатку справа, потім мислення

Змініть поведінку - і мислення піде за ним. Наприклад, якщо ви хочете стати більш приємним в спілкуванні, не треба переконувати себе, що ви такий. Просто почніть притримувати двері та допомагати друзям у важку хвилину - і станете приємним в спілкуванні людиною. Хочете стати більш чуйним - запишіться в волонтерську організацію. Хочете стати щедрим - зробіть пожертву і дозвольте мозку повірити в те, що ви дійсно щедра людина.

2. Пірнайте у свої страхи

Наука підтверджує: контактувати з тим, що викликає страх, принаймні, з полегшеною версією, корисно. Зустрівшись зі страхом лицем до лиця, ви побачите себе іншою людиною - тим, хто здатний подолати свої фобії. Подумайте, як можна зробити це на безпечній території - і зробіть.

3. Змініть рухи тіла та міміку

Дослідження довели: люди орієнтуються на свої рухи та міміку, щоб оцінити те, що відбувається. Наприклад, якщо просидіти все нараду з посмішкою, то нам здається, що воно пройшло позитивно, а якщо хмуритися - що все було огидно. Якщо ми киваємо, то схильні погоджуватися з оточуючими, якщо мотаємо головою - не погоджуємося, незалежно від того, що вони говорять. Хочете переналаштувати мозок - змініть міміку і рухи.

4. Не літати в хмарах

Дослідники запропонували людям зібрати пазл, а потім запитали, чи сподобалося їм це заняття. Виявилося, задоволення від виконуваної справи залежало від думок. Якщо випробовувані в процесі часто думали про щось позитивне і віддалене, заняття їм не дуже подобалося. Вони згадували, що літали в хмарах, і дійшли висновку, що, якщо не виходило зосередитися, справа була не надто приємною. Якщо людина здатна зосередитися на роботі, вона буде приносити їй більше задоволення, ніж коли вона літає в хмарах.

5. Називайте себе тим, ким хочете бути

Нам важливо визначати свою ідентичність і слідувати їй. Вчені провели експеримент: дали людям можливість взяти чужі гроші та супроводили дозвіл двома різними фразами: «Будь ласка, не обманюйте» або «Будь ласка, не будьте ошуканцем». У першому випадку люди часто брали гроші, а в другому — коли повідомлення було пов’язано з ідентичністю — не робили цього взагалі. Щоб переконати себе (або інших) зробити щось, прийміть на себе ідентичність.

6. Грайте роль, поки в неї не вживетесь

Якщо хочете позбутися від прокрастинації, організуйте групу по саморозвитку або почніть вести подкаст про шкоду відкладання на потім. Складно вчити людей не прокрастинувати, якщо сам це робиш, тому такий крок допоможе перемогти шкідливу звичку. Те ж відноситься і до інших звичок: просто почніть удавати, що ви вже їх подолали.

7. Поділіться чимось з іншими

Хочете відчути підтримку і зв’язок з іншими людьми? Зробіть щось характерне для товариських людей, наприклад поділіться чимось особистим з друзями, членами спільноти (онлайн або офлайн) або навіть з незнайомими людьми. Ця дія змушує відчути більший зв’язок з оточуючими та зі світом в цілому. Люди, які відкрито діляться чимось особистим і відповідають іншим, приходять до висновку, що зв’язок існує, інакше вони б так не чинили.

8. Досягніть згоди

Якщо людина добровільно приймає рішення — наприклад, вибирає певну роботу або дату закінчення якоїсь справи, — ймовірність, що вона буде послідовно йти до результату, вища. Але як змусити людину визнати, що вона чогось хоче? Один зі способів — запропонувати невелике число варіантів і попросити щось вибрати. Якщо рішення прийнято самостійно, швидше за все, людина буде його дотримуватися.

9. Використовуйте магніти

Схожі справи можна об’єднувати в пари. Якщо змусити себе зробити що-небудь легке, то підвищується ймовірність, що ви зробите і те, що дається складніше. Наприклад, коли людина не може мотивувати себе кожен день виходити на пробіжку, можна об’єднати це з іншою щоденною справою — надяганням взуття. Ви взуваєтесь кожен день і вам не потрібно особливих зусиль, щоб замінити звичайне взуття кросівками. А оскільки кросівки автоматично асоціюються з бігом, буде легше вийти на пробіжку. Це називається магнітним поводженням, оскільки виконання однієї дії (надіти кросівки), як магніт, тягне за собою іншу (біг).

10. Створюйте ланцюг

Чим більше днів ми щось робимо, тим міцніше стає ланцюг. Нейроприйоми працюватимуть успішніше, якщо застосовувати їх як мінімум кілька разів. Після, скажімо, п’яти занять в спортзалі розум починає вірити, що це приносить нам задоволення, інакше навіщо туди ходити. Таким чином формуються нові звички та новий тип особистості.

Читайте також:
Полтава
Метою проєкту — підвищення рівня адаптивності та доступності послуг постраждалому від війни населенню. Перш за все, учасників бойових дій.
13.10.2024, 17:30
Політика
Вітчизняні горе-активісти роблять усе, щоби занапастити молоде покоління. З українців воліють зробити безграмотну юрбу, якою легко керувати.
23.08.2024, 07:15
Полтава
Бути військовослужбовцем і студентом одночасно — складно, але можливо. Прикладом слугує досвід «чорного запорожця» Миколи Кушніра.
04.02.2024, 17:20
Полтава
Завдяки спільним зусиллям учнів й учителів Соколово-балківська школа — переможець в обласному конкурсі екологічних громадських ініціатив.
04.02.2024, 12:04
Світ
У кожного у цьому світі свої пріоритети. Комусь ближчі церковні догми, писані фанатиками, іншим навпаки важливі знання й уміння.
14.12.2023, 13:37
Життя
Україні є чого повчитися. Наші країни мають спільне історичне минуле, але у соціальних стандартах між нами прірва.
22.09.2023, 10:07